МАГАТЕ перевіряє захищеність від терактів найпотужнішої у світі АЕС

МАГАТЕ перевіряє захищеність від терактів найпотужнішої у світі АЕС

Укрінформ
Фахівці Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) розпочали перевірку найпотужнішої в Японії та світі атомної електростанції «Касівадзакі-Каріва», розташованої на узбережжі Японського моря в північно-східній частині острова Хонсю.

Про це повідомляє NHK, передає Укрінформ.

Інспекція проводиться на прохання компанії-оператора електростанції TEPCO (Tokyo Electric Power Company) до МАГАТЕ провести незалежну оцінку оновлених антитерористичних заходів на АЕС.

Впродовж тижня інспектори МАГАТЕ перевірятимуть обладнання та інфраструктуру АЕС, що стосується її захисту від імовірних терористичних нападів.

Звернення TEPCO надійшло після того, як через низку недоліків із безпекою Управління з ядерного регулювання Японії у 2021 році фактично заборонило експлуатацію станції і зняло заборону лише в грудні минулого року після істотного вдосконалення її безпеки.

Проте для перезапуску АЕС потрібна згода місцевої влади, і в TEPCO сподіваються, що висновки МАГАТЕ допоможуть переконати місцеве керівництво в безпеці об’єкта та остаточно вирішити питання відновлення експлуатації станції.

Читайте також: Гроссі - про контроль на ЗАЕС: Потрібне вчасне проведення інспекцій, щоб уникнути проблем

АЕС «Касівадзакі-Каріва» знаходиться на першому місці у світі за сукупною потужністю семи атомних реакторів, що перевищує 8,2 тис. мегават.

Уряд Японії вирішив переглянути політику, яка передбачає відмову від будівництва нових АЕС, та активізувати роботу щодо перезапуску реакторів, зупинених після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у 2011 році. До списку потрапили шостий та сьомий енергоблоки АЕС «Касівадзакі-Каріва».

Як повідомляв Укрінформ, в Японії завершили четвертий етап скидання в океан очищеної від радіоактивних елементів води з АЕС «Фукусіма».

Фото: 皓月旗/wikipedia

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-