Республіканці в Палаті представників розглядають свою програму допомоги Україні - NBC News

Республіканці в Палаті представників розглядають свою програму допомоги Україні - NBC News

Укрінформ
Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон та голови ключових комітетів Палати представників, які займаються питаннями національної безпеки, працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні.

Про це з посиланням на три власні джерела повідомляє NBC News, передає Укрінформ.

Як повідомили співрозмовники, плани перебувають на початковій стадії, але республіканці, які підтримують Україну, хочуть бути готовими до ухвалення закону, щойно Конгрес затвердить черговий термін фінансування уряду 22 березня. За словами двох джерел, подальше очікування може відсунути прийняття допомоги для України на квітень.

Серед пропозицій, що обговорюються, - розглядати частину невійськової допомоги як вид кредиту. Економічна допомога для підтримки уряду України та її зусиль з відбудови за цим планом буде підпадати під умови кредиту. Російські активи, заарештовані урядом США через санкції, також можуть бути використані як застава.

Голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майк МакКоул заявив, що ця пропозиція зробить Росію принаймні частково відповідальною за оплату витрат на відбудову України.

Пропозиція кредитів як частини пакета може зменшити занепокоєння консерваторів Палати представників, які критикували мільярди американської допомоги Україні і заявляли, що не підтримають подальше направлення грошей американських платників податків без довгострокового плану перемоги у війні.

Республіканці сподіваються, що їхній пакет допомоги - це альтернатива, що може пройти через Конгрес, не відштовхнувши консерваторів, які виступають проти подальшого фінансування України.

Читайте також: Байден - Конгресу США: Україна здатна зупинити Путіна в Європі, якщо її забезпечити зброєю

Як повідомляв Укрінформ, демократична меншість у Палаті представників Конгресу США налаштована на підтримку законопроєкту з допомогою Україні, який надійшов із Сенату, та не погоджується з запропонованим республіканцем Браяном Фіцпатріком.

Фото: Win McNamee/Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-