У Фінляндії пропонують не давати паспорти росіянам, які не відмовилися від громадянства РФ

У Фінляндії пропонують не давати паспорти росіянам, які не відмовилися від громадянства РФ

Укрінформ
Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен вважає, що країні слід перейти до «принципу взаємності» під час видачі фінського паспорта, тобто надавати подвійне громадянство лише громадянам тих країн, які надають подвійне громадянство фінам.

Як передає Укрінформ з посиланням на Yle, на практиці це означало б, що росіянам більше не надаватимуть подвійне громадянство.

«Система подвійного громадянства має бути реформована таким чином, щоб ефективно запобігати різноманітним спробам авторитарних країн впливати, а також запобігати іншим конфліктам інтересів», - заявив Хяккянен.

Наразі міждержавний договір про подвійне громадянство у РФ укладено лише з Таджикистаном, щодо інших країн йдеться про друге громадянство. При цьому Росія, як зазначається, не забороняє фінам претендувати на другий, російський, паспорт.

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо тиждень тому також виступив за застосування «принципу взаємності» при видачі фінського паспорта.

Читайте також: У Фінляндії російського бойовика з підрозділу «Русич» звинувачують у несанкціонованому в'їзді

Наразі Міністерство внутрішніх справ країни готує доповідь щодо «принципу взаємності», яка має бути готова до кінця цього року. Хяккянен сподівається на більш швидкі терміни.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Хяккянен заявив, що хоче домогтися повної заборони на угоди з нерухомістю для громадян Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-