Один з найбільших нафтових заводів Британії продовжує роботу з російським «Лукойлом» - The Guardian

Один з найбільших нафтових заводів Британії продовжує роботу з російським «Лукойлом» - The Guardian

Укрінформ
Один з найбільших нафтопереробних заводів Британії співпрацює з підрозділом російської нафтової компанії "Лукойл", заснованої і частково керованої російським підсанкційним мільярдером.

Про це повідомляє The Guardiаn, передає Укрінформ.

Британська компанія Essar Oil припинила весь імпорт російського пального у 2022 році, після вторгнення в Україну. Утім, як свідчить нещодавно подана звітність, компанія надала кредитну лінію Litasco, нафтоторговельному підрозділу російського "Лукойлу". Сама ж Litasco не підпадає під санкції. Таким чином, угода, яка фактично є кредитною лінією, дозволяє Essar купувати пальне і платити пізніше.

Essar Oil - частина Essar group, яка належить індійським мільярдерам братам Руїа, має угоду з Litasco про "розширену платіжну лінію" на сиру нафту на суму 500 млн доларів. Дворічна угода завершилася в травні 2023 року, але була продовжена до червня 2024 року.

Litasco повністю належить "Лукойлу", засновник і акціонер якого, Вагіт Алекперов, потрапив під санкції Великої Британії у квітні 2022 року. "Лукойл" перебуває під санкціями у США, але не у Великій Британії та ЄС, тоді як Litasco не перебуває під санкціями в жодній з країн.

Алекперов пішов у відставку з посади директора "Лукойлу" незабаром після того, як потрапив під санкції, але залишається акціонером компанії з часткою 8,5%.

Читайте також: Болгарія заборонила переробку нафти з РФ і скасувала податок за транзит російського газу

Верховний суд Британії в листопаді минулого року постановив, що в рамках суперечки між Litasco і сенегальською нафтовою компанією Le Mond Oil & Gas Africa, ні Litasco, ні "Лукойл" не можуть вважатися такими, що перебувають під контролем осіб, на яких накладено санкції. Під час цієї справи сенегальська компанія стверджувала, що Litasco слід розглядати як таку, що підпадає під санкції, оскільки вона перебуває під контролем Алекперова або Владіміра Путіна. Суддя відхилив цей аргумент, зазначивши, що Путін не мав жодного впливу на компанію Litasco, і додав, що співробітництво з Litasco не принесе користь Путіну.

У Essar Oil заявили, що компанія припинила імпорт російського пального за багато місяців до встановленого урядом терміну і збільшила власне виробництво, а також не імпортує жодного пального російського походження, адже працює "відповідно до санкційного законодавства".

Як повідомляв Укрінформ, міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових кроків щодо обмеження доходів Росії від продажу нафти, а також уникнення нелегальних схем обходу цінових лімітів, запроваджених для РФ у цій галузі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-