Британія, Франція, Німеччина та США закликали Іран до деескалації ядерної програми

Британія, Франція, Німеччина та США закликали Іран до деескалації ядерної програми

Укрінформ
Велика Британія, Франція, Німеччина та США засуджують стрімке збільшення Іраном виробництва високозбагаченого урану та закликають Тегеран вжити кроки з "деескалації своєї ядерної програми".

Як передає Укрінформ, відповідна спільна заява речників Великої Британії, Франції, Німеччини та США щодо останніх ядерних кроків Ірану опублікована на сайтібританського уряду.

"У звіті МАГАТЕ від 26 грудня 2023 року підкреслюється, що Іран збільшив темпи виробництва урану, збагаченого до 60% в Натанзі та Фордо, до рівнів, які спостерігалися в період з січня по червень 2023 року. Ці висновки є кроком назад з боку Ірану і призведуть до того, що Іран потроїть свій місячний обсяг виробництва урану, збагаченого до 60%. Ми засуджуємо ці дії, які сприяють подальшій ескалації іранської ядерної програми", - йдеться у заяві.

Було зазначено, що виробництво високозбагаченого урану в Ірані "не має надійного цивільного виправдання", а повідомлення про виробництво на заводі зі збагачення палива в Фордо та на пілотному заводі зі збагачення палива "несуть в собі значні ризики, пов'язані з розповсюдженням".

Також Велика Британія, Франція, Німеччина та США заявили, що взяли до уваги рішення Ірану повернутися до тієї ж конфігурації каскаду, яка була виявлена МАГАТЕ у Фордо на початку цього року. Було наголошено, що затримка Ірану з оголошенням цієї зміни в січні 2023 року "викликає серйозні сумніви щодо готовності Ірану співпрацювати з МАГАТЕ в умовах повної прозорості".

"Ці рішення демонструють відсутність доброї волі Ірану до деескалації і є нерозважливою поведінкою в напруженому регіональному контексті. Ми закликаємо Іран негайно скасувати ці кроки і вжити кроки із деескалації своєї ядерної програми. Іран повинен повною мірою співпрацювати з МАГАТЕ, щоб надати йому можливість переконатися, що його ядерна програма має виключно мирний характер, і повторно призначити інспекторів, роботу яких було призупинено у вересні 2023 року", - йдеться у заяві.

Також було заявлено, що Велика Британія, Франція, Німеччина та США залишається відданими дипломатичному рішенню та підтверджують свою рішучість у тому, що "Іран ніколи не повинен розробляти ядерну зброю".

Читайте також: В Ірані заявили, що отримали нові ракети з радіусом дії у понад 1000 кілометрів

Як повідомляв Укрінформ, раніше гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що Іран збільшує виробництво високозбагаченого уран, який потрібен для виробництва ядерної зброї. За даними МАГАТЕ, в Ірану вже достатньо урану з чистотою 60%, щоб мати можливість виробити три ядерні бомби у разі подальшого збагачення цього урану до 90%.

Інформація про збагачення урану була перевірена під час візитів МАГАТЕ до Ірану 19 і 24 грудня. Для створення ядерної бомби необхідне збагачення урану щонайменше на 80%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-