Археологи знайшли в Китаї залишки рисового поля віком 5300 років

Археологи знайшли в Китаї залишки рисового поля віком 5300 років

Укрінформ
У провінції Чжецзян на сході Китаю археологи знайшли стародавнє рисове поле, вік якого становить приблизно 5300-5500 років.

Про це повідомляє Xinhua, передає Укрінформ.

Залишки стародавнього рисового поля площею близько 1000 квадратних метрів виявили в центрі неолітичної культури Хемуду (5500 р. до н. е. - 3300 р. до н. е.), яка процвітала у нижній течії річки Янцзи.

За попередніми оцінками експертів, знахідка належить до пізнього періоду цієї культури.

Територія поля розділена на окремі ділянки, на яких знайшли дев’ять ям і залишки рису та бур’янів. Тут також розкопали канави для зрошення та дренажу і стежку, яка могла з’єднувати поле з навколишніми будинками.

Науковці сподіваються, що знахідка стане важливим матеріалом для вивчення історії рисівництва в цьому регіоні.

Читайте також: У Китаї знайшли гробниці з артефактами віком понад 4,5 тисячі років

Хемуду, археологічна культура неоліту в Східному Китаї, названа на честь містечка в провінції Чжецзян, де 1973 року вперше були виявлені її сліди. Вона вважається найбільш ранньою культурою, створеною носіями праавстронезійської мови, які згодом мігрували на Тайвань, в Індокитай (предки в’єтів), та склали докитайський субстрат населення Південного Китаю.

Ця культура відома розвиненим рисовим землеробством і унікальною архітектурою – жителі неолітичного Хемуду будували дерев’яні будинки на палях, а також виготовляли переважно чорну кераміку з мотузковим чи різьбленим фігуративним візерунком (рослинні мотиви, птахи).

Як повідомляв Укрінформ, під час розкопок у провінції Ізмір на заході Туреччини була знайдена гончарна майстерня, вік якої перевищує 8 тисяч років.

Фото: Xinhua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-