У Польщі розслідують причетність Росії до спалаху «хвороби легіонерів»

У Польщі розслідують причетність Росії до спалаху «хвороби легіонерів»

Укрінформ
Агентство внутрішньої безпеки Польщі розслідує, чи може спалах «хвороби легіонерів» (легіонельоз), який забрав життя семи людей на півдні країни, бути результатом навмисного російського втручання у систему водопостачання.

Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ. 

За словами представників органів охорони здоров’я, бактерії, що викликають хворобу, виявили у 113 пацієнтів, госпіталізованих у Жешуві та його околицях. Семеро загиблих були віком від 64 до 95 років і мали інші захворювання.

Уповноважений уряду у справах безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин повідомив, що Агентство внутрішньої безпеки розслідує спалах, щоб виключити будь-яку навмисну діяльність, зокрема з боку Росії та перевірити різні сценарії.

Легіонельоз — гостре інфекційне захворювання, яке спричинює здебільшого бактерія Legionella pneumophila, рідше інші легіонели. Характеризується поліморфізмом клінічних симптомів із переважним ураженням дихальної системи, перебігає у двох клінічних формах — «хвороба легіонерів» та гарячка Понтіак.

Читайте також: Нова Зеландія звинуватила Китай, Іран та Росію в іноземному втручанні

«Хвороба легіонерів» характеризується загальною інтоксикацією, тяжкою пневмонією з задишкою, болем у грудях, ураженням сечовидільної та центральної нервової системи. Легіонельоз передається повітряним шляхом, бактерії поширюються через охолоджувальні системи та компресори, у душових кабінках та басейнах.

Протікає з клінічними проявами тяжкої пневмонії, яка має летальність – 5-10%.

Фото з сайту gazetawroclawska.pl

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-