Штати оголосили про заходи у відповідь на відмову Росії виконувати СНО-ІІІ

Штати оголосили про заходи у відповідь на відмову Росії виконувати СНО-ІІІ

Укрінформ
США відмовляються від обміну даними з РФ про наявні стратегічні озброєння, не надсилатимуть регулярних повідомлень про статус власних сил, а також заборонять проведення інспекцій та обмін телеметрією про запуски ракет.

Таку офіційну відповідь на порушення Росією умов договору СНО-ІІІ оприлюднив Держдепартамент США, передає Укрінформ.

«Сполучені Штати віддані повному та взаємному виконанню СНО-ІІІ. Відповідно до цього зобов’язання США вжили законно обґрунтовані контрзаходи у відповідь на поточні порушення Російською Федерацією цього договору», - зазначається в повідомленні.

Заявлені кроки повною мірою відповідають міжнародному праву, «вони є пропорційними та відповідають усім іншим вимогам законодавства», наголосили в Держдепі. Міжнародне право дозволяє такі заходи, «аби спонукати іншу державу повернутися до виконання своїх міжнародних зобов'язань».

Читайте також: Штати намагатимуться повернути росію до виконання договору СНО-ІІІ – Держдеп

При цьому зазначається, що американська сторона заздалегідь повідомила про своє рішення росіян та висловила готовність припинити контрзаходи, якщо Росія також повернеться до виконання договору.

Нагадаємо, договір між США і Росією про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-ІІІ) був підписаний у квітні 2010 року, а чинності набув у лютому 2011-го. Документ був розрахований на десять років із можливістю продовження на п’ять років за домовленістю сторін.

Читайте також: Штати вважають юридично недійсним призупинення участі росії в договорі СНО-III

На початку 2021 року договір був продовжений. Проте в лютому 2023-го Росія призупинила участь у СНО-ІІІ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-