Спецпредставник Китаю обговорив у Берліні політичне врегулювання «української кризи»

Спецпредставник Китаю обговорив у Берліні політичне врегулювання «української кризи»

Укрінформ
Спецпредставник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей у рамках своєї місії здійснив візит до Берліна, де обговорив перспективи політичного врегулювання «української кризи» з державним секретарем МЗС Німеччини Андреасом Міхаелісом.

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ Китаю, передає власний кореспондент Укрінформу.

У розмові з німецьким колегою Лі, як і під час відвідин Києва, Варшави та Парижа, заявив про послідовну й чітку позицію Китаю в українському питанні, основою якої є сприяння мирним переговорам та політичному врегулюванню. Він нагадав слова китайського лідера Сі Цзіньпіна, що панацеї для вирішення кризи немає і всі сторони повинні почати з себе та створити сприятливі умови для формування взаємної довіри й відновлення мирних переговорів.

Фото: @AuswaertigesAmt

«Китай підтримує європейські країни в тому, що починати потрібно з основних причин кризи і знайти рішення як для симптомів, так і для основних її причин, а також докласти зусиль для довгострокової стабільності європейського континенту», - сказав китайський дипломат.

Читайте також: Спецпосланець Пекіна в Парижі обговорив політичне врегулювання «української кризи»

За його словами, Китай готовий продовжувати підтримувати тісні контакти з Німеччиною стосовно припинення війни та «реалізувати важливий консенсус, досягнутий лідерами двох країн, і забезпечити більше стабільності та позитивної енергії для світу».

Андреас Міхаеліс, зі свого боку, висловив високу оцінку німецькою стороною активності Китаю щодо послаблення «кризи в Україні».

«Для Німеччини та Китаю необхідно й дуже корисно зміцнити діалог щодо низки важливих міжнародних та регіональних питань, включаючи питання України. Німеччина готова співпрацювати з Китаєм для покращення комунікації та обмінів на всіх рівнях і сприяти мирному вирішенню кризи», - цитують німецького дипломата в МЗС КНР.

Читайте також: Спецпосланець Пекіна: Китай готовий взаємодіяти з Польщею для врегулювання «української кризи»

Згідно з попереднім планом, Берлін має стати останньою європейською столицею в нинішній місії Лі Хуея, звідки він відбуде до Москви. Після переговорів з російською стороною спецпосланець повернеться до Пекіна, поінформує вище керівництво Китаю про результати своєї поїздки та запропонує подальші кроки в миротворчих зусиллях Китаю.

Про можливі сценарії розвитку подій під час місії спецпредставника Лі Хуея детальніше йдеться в матеріалі Укрінформу «Китай-миротворець: місія (не) можлива?».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-