Китай більше зацікавлений у транзиті своїх товарів на Захід через білорусь, аніж у рф – посол

Китай більше зацікавлений у транзиті своїх товарів на Захід через білорусь, аніж у рф – посол

Укрінформ
Посол України в білорусі Ігор Кизим вважає, що Китай більше зацікавлений у транзиті через білорусь китайських товарів і послуг на Захід, аніж у постачанні їх через білоруську територію в росію.

Як передає Укрінформ, таку думку дипломат висловив в інтерв’ю виданню «Ліга.нет», коментуючи нещодавній візит самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка до Пекіна.

Посол України зауважив, що суто з дипломатичного погляду цей візит став успіхом білоруської дипломатії, оскільки у Пекіні було підписано 27 угод і укладено контракти на 3,5 млрд дол. Водночас Кизим вважає спірним питання, чи був він дуже позитивним для лукашенка.

«Китай завжди робить те, що йому треба. У парадигмі КНР білорусь розглядалася як хаб для транзиту китайських товарів і послуг на Захід. Зараз цей транзитний шлях припинився. Я би погодився з експертами, які говорять, що було бажання Китаю розблокувати ці відносини», – зазначив посол України.

На його думку, лукашенко намагається балансувати між Китаєм і росією, що загалом є нормальним для будь-якої країни.

«Кожна держава не може спиратися тільки на один стовп і шукає кілька опор. Тим паче лукашенко і Сі Цзіньпін знають один одного досить давно. І у них є певні особисті стосунки. Але за результатами я не бачив проривних речей», – зауважив Кизим. Він додав, що це логічне продовження зустрічей ШОС у Самарканді, коли було домовлено зробити всеохопне стратегічне співробітництво.

Читайте також: Сі Цзіньпіна втретє переобрали главою Китаю

Коментуючи можливість транзиту китайських товарів через білорусь у росію, посол України висловив думку, що Китай «дуже поміркований щодо того, як розвивати військово-технічну співпрацю».

«Ми знаємо, що Китай дотримується позиції не постачати зброю у конфліктні зони. Але будемо дивитися», – підсумував Кизим.

Як повідомлялося, самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко 28 лютого – 2 березня здійснив державний візит до Китайської Народної Республіки.

За підсумками переговорів у Пекіні голова КНР Сі Цзіньпін і самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко ухвалили спільну заяву про основні засади розвитку відносин стратегічного партнерства Китаю та білорусі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-