росіяни уже не в захваті від мобілізації, але підтримали б війну у Казахстані і країнах Балтії

росіяни уже не в захваті від мобілізації, але підтримали б війну у Казахстані і країнах Балтії

Опитування
Укрінформ
У січні 60% росіян уже негативно ставились до можливого оголошення другої хвилі «часткової мобілізації» в країні.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом конфліктології та аналізу росії (ІКАР), передає Укрінформ з посиланням на Телеграм-канал ІКАР

При цьому ще у грудні 2022 року більшість росіян називали «правильним кроком» проведення часткової мобілізації, яка розпочалася восени.

Зазначається, що респонденти переважно підтримують збільшення російської армії до 1,5 млн осіб та залучення до неї ув'язнених, так само як і залучення до бойових дій проти України армії білорусі.

Також, згідно з опитуванням, у росії стало більше тих, у кого близьких або знайомих мобілізували на війну проти України: порівняно з початком грудня (60%) їхня частка збільшилася до 69%. Як наслідок, збільшилася і кількість росіян, у яких хтось із близьких та/або знайомих вже загинули від початку повномасштабної війни - з 29% у грудні до 36% у січні.

Загалом головна подія 2022 року для росіян (72%) – це «спеціальна воєнна операція проти України» і вона ж – головна проблема, яка постає перед ними (47%).

Три чверті російських громадян упевнені, що вони знають мету «сво». Проте жодна з цілей не набирає більшості голосів – найчастіше називають «денацифікацію України» (39%) та протистояння із Заходом (19%). Інші цілі набирають менше 10% голосів.

росіяни вважають, що «сво» практично не досягла своєї мети, майже три чверті підтримали б її закінчення вже завтра. Відповідно, важливою зміною порівняно із грудневим опитуванням є різке зменшення підтримки безстрокової «сво» – з 48% до 12% – та одночасне збільшення тих, хто не визначився – з 15% до 32%.

При цьому опитування показало, що більшість російських громадян за певних умов підтримали б «сво» росії проти Казахстану чи країн Балтії. 26% та 34% відповідно вважають, що умови для проведення військових дій проти цих держав вже є.

70% росіян не знають, за кого б вони проголосували, якби у президентських виборах не брав участі володимир путін. Решта претендентів зараз набирає не більше 5-6% голосів.

Читайте також: У росії за наказом кремля почали готувати бомбосховища – ЗМІ

Опитування ІКАР проводилося 10-26 січня 2023 року. Методика – телефонне опитування за інтерактивною структурованою анкетою з допомогою спеціального програмного забезпечення для соціологічних опитувань. Усього опитано 1600 респондентів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-