Патріарх кіріл шпигував у Женеві на користь КДБ - ЗМІ

Патріарх кіріл шпигував у Женеві на користь КДБ - ЗМІ

Укрінформ
Глава руської православної церкви патріарх кіріл у 1970 роки шпигував у Женеві на користь КДБ при Всесвітній раді церков.

Про це передає Укрінформ із посиланням на Tages-Anzeiger.

Видання повідомляє, що отримало дані про кіріла в розсекречених архівах про діяльність глави рпц, де він працював під прикриттям.

Як нагадує The Insider, 1971 року гундяєв у віці 24 років став офіційним представником московського патріархату рпц при Всесвітній раді церков у Женеві.

Журналісти Tages-Anzeiger ознайомилися з документами до архівів швейцарської федеральної поліції за період з 1969 до 1989 року і стверджують, що зв'язок гундяєва з КДБ документально підтверджується. Його завданням було збирати інформацію про членів Всесвітньої ради церков та впливати на їхнє ставлення до радянського союзу. Після перебування у Швейцарії він повернувся до СРСР і продовжив кар'єрне зростання у радянській церковній ієрархії.

Читайте також: Глава Польської православної церкви вибачився за скандальний лист кірілу

В автобіографії колишній консул при радянському посольстві в Женеві Вадим Мельников називає кіріла не просто дипломатом, а офіцером КДБ. З опублікованих пізніше радянських документів історики та журналісти зробили висновок, що майбутній патріарх працював у КДБ у Женеві під псевдонімом «Михайлов».

В рпц такі факти щодо минулого кіріла (гундяєва) коментувати не стали, а посольство рф у Швейцарії назвало статтю «прикладом русофобії». 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-