Латвія не збирається повертати ліцензію телеканалу «Дождь»

Латвія не збирається повертати ліцензію телеканалу «Дождь»

Укрінформ
У Латвії не обговорюється питання про можливість повернення ліцензії російському телеканалу "Дождь", натомість є розуміння необхідності посилення мовлення латиською мовою.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на інтерв'ю Латвійському радіо голови Національної ради з електронних ЗМІ (NEPLP) Іварса Аболіньша.

"Жодні переговори про повернення ліцензії неможливі, тому що TV Rain допустив серйозне порушення закону", - сказав Аболіньш.

За його словами, у Латвії доступні 252 ЗМІ, з яких 127 - російською мовою, тоді як латиською їх лише 42. Причому це після того, як з інформаційного простору було виключено 121 ЗМІ, пов'язаний з росією. Рік тому домінування російських ЗМІ було ще більшим.

«Аргументи про те, що російськомовних чогось позбавляють, не відповідають дійсності, тому що російською мовою люди можуть дивитися дуже і дуже велику частину контенту, а латиською — дуже невелику його частину», - зазначив Аболіньш.

Читайте також: Латвія не відкликатиме робочі візи співробітників «Дождя»

Він також додав, що якщо Латвія хоче сильний інформаційний простір, необхідно посилювати контент латиською мовою. «Ми можемо лише додати більше контенту латиською мовою, щоб трохи наблизити його до обсягу контенту російською мовою. Тому підтримувати додатковий контент російською мовою, щоб ще більше збільшити домінування російської мови в латвійському інформаційному просторі абсолютно неправильно, і Латвії не слід цього робити», — сказав глава NEPLP.

Як повідомлялося, 6 грудня національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення про анулювання ліцензії на мовлення телеканалу "Дождь" через загрозу національній безпеці та громадському порядку.

Ліцензію було надано каналу після вторгнення росії в Україну. Вона надавала право розповсюджувати створений контент у Євросоюзі, росії, США та інших країнах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-