Японські компанії припинять страхування суден у російських водах – ЗМІ

Японські компанії припинять страхування суден у російських водах – ЗМІ

Укрінформ
У Японії низка страхових компаній з 1 січня припиняють страхування всіх ризиків, пов’язаних із воєнними діями, для всіх морських перевезень у російських водах.

Про це повідомляє агентство Nikkei Asia, передає Укрінформ.

«Три японські страхові компанії припинять страхувати судна від воєнних пошкоджень в усіх російських водах з 1 січня, при цьому таке рішення може вплинути на японський енергетичний імпорт», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, три ключові компанії - Tokio Marine & Nichido Fire Insurance, Sompo Japan Insurance та Mitsui Sumitomo Insurance - у п'ятницю почали інформувати судновласників про таке рішення, прийняте з огляду на відмову трансатлантичних компаній брати на себе ризики, пов’язані із війною.

Рішення японських страховиків означає, що вони не покриватимуть будь-яку шкоду, пов’язану з війною, яка буде заподіяна у будь-яких російських водах, навіть на Далекому Сході, що на значній відстані від зони бойових дій в Україні.

Відсутність страхового покриття може зробити надто ризикованим судноплавство у російських водах для більшості операторів морського транспорту. Зокрема, це може позначитися на японському імпорті скрапленого газу, що здійснюється за російським проєктом «Сахалін – 2».

Читайте також: Японія продовжить термін служби ядерних реакторів

Перед цим судновласники були зобов’язані укладати зі страховиками додаткові угоди щодо покриття воєнних ризиків під час судноплавства у територіальних водах росії або України.

«Рішення страховиків відображає широкий погляд представників галузі на ризики, спричинені війною... Пов’язана з нею небезпека поширюється далеко за межі Чорного моря та Азовського моря, що близькі до зони бойових дій. У лютому, коли розпочалася війна, Лондонський спільний воєнний комітет, що надає інструкції для морського страхування, додав води навколо України до переліку районів високого ризику… У квітні цей комітет розширив перелік пунктів доставки, що пов’язані із високим ризиком, на всю росію», - йдеться у публікації.

Як повідомлялося, після початку повномасштабного вторгнення в Україну росія заблокувала всі чорноморські порти України. Судноплавство з них було частково відновлено завдяки «зерновій ініціативі» щодо доставки українського збіжжя для найбільш уразливих країн світу.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-