ЄС засудив дії російської влади через заборону Московської Гельсінської групи

ЄС засудив дії російської влади через заборону Московської Гельсінської групи

Заява
Укрінформ
Європейський Союз рішуче засудив намір російської влади заборонити діяльність Московської Гельсінської групи, однієї із найповажніших організацій рф із захисту прав людини.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві речника ЄС, повний текст якої оприлюднений 21 грудня на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Міністерство юстиції росії подало позов до суду з метою закрити одну з найбільш поважних організацій з прав людини в цій країні, Московської Гельсінської групи. Ця ініціатива має чітку політичну мотивацію», - зазначив речник ЄС.

Він нагадав, що з моменту заснування у 1976 році, Московська Гельсінська група невтомно працювала для захисту прав людини, за лідерства таких мужніх особистостей, як Юрій Орлов та Людмила Алексеєва.

Читайте також: У росії ухвалили закон про заборону «пропаганди» ЛГБТ

«російська влада й далі виявляє неповагу до міжнародних та внутрішніх обов’язків та зобов’язань, систематично порушуючи права людини, подавляючи журналістів, правозахисників та активістів, закриваючи та блокуючи діяльність незалежних медіа. Ця тенденція, спрямована на «бульдозерне» продушення та знищення незалежних критичних голосів, лише набула прискорення після того, як росія розпочала свою злочинну агресивну війну проти України», - наголошується у заяві.

Як зазначається у документі, ЄС є солідарним та стоїть поряд із всіма жертвами порушень прав людини в росії, та буде продовжувати підтримувати російських правозахисників, як в росії, так і за її межами.

Читайте також: Директорка ІМІ відмовилась від німецької премії, бо її номінували разом із росіянином

За повідомленнями міжнародних ЗМІ, міністерство юстиції рф звернулося до суду із вимогою ліквідувати найстарішу правозахисну організацію росії – Московську Гельсінську групу. Члени цієї організації Валерій Борщов и Лев Пономарьов оголошені в росії «іноземними агентами». Наразі дата проведення судового засідання за цим позовом невідома.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-