Омбудсман закликає владу Грузії допустити його до Саакашвілі

Омбудсман закликає владу Грузії допустити його до Саакашвілі

Укрінформ
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав владу Грузії допустити його до громадянина України і колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, стан здоров’я якого погіршився.

Відповідна інформація оприлюднена у Телеграм-каналі Омбудсмана.

“Стан здоров’я Міхеїла Саакашвілі значно погіршився. Вважаю за необхідне, особисто, як Омбудсману України, переконатися, що його життю немає загрози.

Закликаю владу Грузії допустити мене до громадянина України, який наразі знаходиться в медичному центрі «Вівамеді» в Тбілісі”, - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, критичний стан, в якому зараз перебуває український громадянин Міхеїл Саакашвілі викликає тривогу та занепокоєння. Тому грузинська сторона повинна забезпечити його належною медичною допомогою та належними умовами утримання в медичному закладі. Або сприяти переведенню до європейських чи американських медичних установ.

Як повідомлялося, громадянина України Міхеїла Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня 2021 року після того, як він приїхав на батьківщину після восьмирічної відсутності. Йому висунуто обвинувачення у незаконному перетині кордону, який, за даними слідства, він скоїв 28 вересня, коли таємно прибув до грузинського порту Поті з України на судні, що перевозило вантажівку з молочною продукцією.

Стаття за незаконний перетин кордону передбачає до п'яти років позбавлення волі.

Україна офіційно визнала Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження в грузинському ув'язненні.

6 грудня поточного року у поширеному командою юристів Саакашвілі медичному висновку йдеться, що він був отруєний важкими металами.

У звіті американський токсиколог Девід Сміт зазначив, що «тестування виявило наявність важких металів» в організмі Саакашвілі, а патологічні симптоми, які він демонструє, «є результатом отруєння важкими металами».

За словами Сміта, «з розумною мірою медичної впевненості» токсичні речовини, включаючи ртуть і миш’як, були введені після того, як Саакашвілі було ув’язнено.

Варто зазначити, що третій президент Грузії вже двічі оголошував голодування. Таким чином він висловлює протест, оскільки влада блокує його участь у судовому процесі.

Читайте також: Саакашвілі відмовився від голодування через декілька годин після оголошення

У середу в Тбіліському міському суді мав розпочатися процес за клопотанням адвокатів про відтермінування покарання та звільнення за станом здоров'я Саакашвілі.

Минулого тижня засідання було відкладене, оскільки суддя дав час організувати дистанційну присутність Саакашвілі на процесі. Сьогодні Пенітенціарна служба заявила, що це неможливо з технічних причин.

Суддя призначив засідання на 22 грудня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-