У Латвії вирішили анулювати ліцензію телеканалу «Дождь»

У Латвії вирішили анулювати ліцензію телеканалу «Дождь»

Укрінформ
Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) ухвалила рішення анулювати ліцензію на мовлення російського телеканалу в еміграції "Дождь", який раніше розпочав роботу в Латвії.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на національного мовника LSM.

Голова Ради Івар Аболіньш уточнив, що рішення про відкликання ліцензії на мовлення було ухвалено у зв'язку із загрозою національній безпеці та громадському порядку.

NEPLP у вівторок вранці зібрався на засідання для оцінки ситуації, пов'язаної з російським незалежним телеканалом. Аболіньш закликав раніше політиків не політизувати це питання, залишивши ухвалення рішення компетентним органам.

Читайте також: Служба держбезпеки Латвії розпочинає розслідування щодо ефіру телеканалу «Дождь»

Минулого тижня, у п'ятницю, з'явилося повідомлення про те, що телеканал "Дождь" оштрафовано на 10 тис. євро за те, що в його ефірі окупований Крим було позначено частиною росії, російську армію названо "нашою армією". Щодо "Дождя" було порушено справу про адміністративне правопорушення. Було заявлено, що за три серйозні порушення Рада має право відкликати ліцензію на мовлення каналу. Цю справу було названо другим серйозним порушенням за останні місяці.

Перед тим, 1 грудня, у вечірньому випуску програми "Здесь и сейчас" ведучий "Дождя" Олексій Коростельов нагадав про поштову скриньку army@tvrain.tv і вимовив двозначну фразу про допомогу російським військовослужбовцям. Глава служби інформації телеканалу "Дождь" Катерина Котрікадзе від імені редакції телеканалу назвала цю фразу "помилковою і категорично неприйнятною для всієї редакції "Дождя". Також було заявлено, що з 2 грудня "Дождь" припиняє співпрацю з Коростельовим.

Читайте також: Чергового скандалу з телеканалом «Дождь» у Латвії чекати довелося недовго

Як повідомлялося, "Дождь" (TV Rain) працює під юрисдикцією Латвії і має ліцензію на мовлення, видану йому NEPLP.

Також 2 грудня Служба державної безпеки (VDD) повідомила, що теж починає розслідування у зв'язку з висловлюваннями в ефірі "Дождя" 1 грудня. З огляду на агресію рф проти українського народу, надання будь-якої допомоги армії країни-агресора є неприпустимим, підкреслює VDD. Такі дії можуть класифікуватися за ст. 77.2 Кримінального закону Латвійської Республіки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-