«Час допомогти Орбану вибратися з путінської дупи!» - у Варшаві провели арт-перформанс

«Час допомогти Орбану вибратися з путінської дупи!» - у Варшаві провели арт-перформанс

Фото, відео
Укрінформ
У Варшаві в суботу, попри сильний дощ, близько ста осіб прийшли під посольством Угорщини на акцію протесту проти політики офіційного Будапешта щодо підтримки москви.

Арт-перформанс проходив під гаслом «Настав час допомогти Орбану (прем’єр-міністру Угорщини - ред.) вибратися з путінської дупи!» у сатиричній формі, передає кореспондент Укрінформу.

У межах гепенінгу навпроти посольства Угорщини було встановлено манекен путіна, де до його нижньої задньої частини було прикріплено манекен Орбана. Відтак, присутні, як у казці про ріпку, намагалися всі разом витягнути манекен, що символізує угорського прем’єра, із задньої частини манекена путіна. Врешті це їм вдалося під оплески присутніх.

Лідерка варшавського Євромайдану Наталка Панченко у коментарі агентству підкреслила, що учасники акції прийшли під посольство Угорщини, аби висловити свій протест проти політики Орбана стосовно росії. Вона зауважила, що угорський уряд є, фактично, єдиним в ЄС, який “в російсько-українській війні офіційно підтримує російських терористів”. Вона зазначила, що раніше в межах акцій протесту під посольством Угорщини активісти хотіли достукатися до офіційного Будапешта, натомість сьогодні акція має іншу мету: привернути увагу угорського народу до їхньої влади, яка підтримує тероризм.

“Ми знаємо, що угорський народ підтримує Україну, що вони передають допомогу армії, поселяють в себе українських біженців. Проте, політика уряду суперечить тому, що робить угорський народ”,- наголосила Панченко.

Вона зауважила, що акцію проведено у сатиричній формі, аби привернути увагу до проблеми підтримки Орбаном путіна і потреби, аби угорська влада по-іншому подивилася на російську агресію в Україні і перестала підтримувати терористичний режим в росії.

У Варшаві провели арт-перформанс під посольством Угорщини / Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ

Волонтер організації “Євромайдан-Варшава”, творець скульптури путіна та Орбана Дмитро Личман зауважив, що настав час допомогти Орбану позбутися ілюзій щодо росії і не підтримувати російських терористів. Він підкреслив, що економіку Угорщини руйнують не європейські санкції, а його дружба з терористами.

“Саме росія – терористична держава сьогодні руйнує економіки багатьох країн, вбиваючи людей в Україні та тероризуючи людей з інших країн голодом і енергоресурсами. Тисячі вбитих, закатовані до смерті, спалені заживо люди, зґвалтовані діти, зруйновані будинки мільйонів людей – це все заслуги росії-терориста і все це вона робить за підтримки уряду Угорщини. Ми виступаємо проти цього і саме тому ми тут!”, - наголосив Личман.

Учасники акції прийшли з українськими, угорськими і польськими прапорами. Вони тримали в руках плакати: “Орбан, чи тобі не смердить?”, “росія має в дупі Угорщину”, “Угорці не купляйте у російських вбивць” тощо.

Читайте також: В Угорщині на антиурядові протести вийшли тисячі людей - вимагали відставки Орбана

Росія з 24 лютого веде повномасштабну війну проти України. Угорський уряд послідовно ускладнює затвердження Євросоюзом нових пакетів санкцій проти росії, підтримуючи з москвою тісні торговельні відносини. Прем’єр Угорщини Орбан також ставив під сумнів звірства росіян в Україні, зазначаючи, що загиблі на вулицях Бучі могли бути постановкою української влади.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-