Шольц закликав Китай вплинути на росію

Шольц закликав Китай вплинути на росію

Укрінформ
Китай, який є впливовим світовим гравцем і членом РБ ООН, має використати свої тісні відносини і вплив на росію і змусити її припинити війну проти України.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільному брифінгу з китайським колегою Лі Кецяном у Пекіні 4 листопада, передає кореспондент Укрінформу.

«Китай як велика держава, як впливовий актор на міжнародній арені і постійний член РБ ООН, має відповідальність за мир у всьому світі. Я вказав голові КНР Сі (Цзіньпіну) на важливість того, щоб Китай використав свій вплив на росію. Йдеться про дотримання принципів Хартії ООН, з якими ми всі згодні, а саме щодо недоторканості суверенітету і територіальної цілісності будь-якої країни. росія повинна негайно припинити свою агресію, від якої щодня страждають цивільні українці, та піти з України», - заявив Шольц, який розпочав свою заяву українською тематикою.

За його словами, він і голова КНР згодні з тим, що погрози ядерною зброєю є безвідповідальними і надзвичайно небезпечними. «Використанням ядерної зброї росія перетне «червону лінію», яку країни світу накреслили разом», - заявив канцлер.

Він також нагадав, що більшість світової спільноти на ГА ООН засудила спроби рф анексувати частини української території, вони ніколи не приймуть «результати» так званих референдумів.

Читайте також: Стратегію щодо Китаю слід адаптувати до викликів сьогодення - Шольц

Шольц заявив, що з нападом рф на Україну путін повернув війну на Європейський континент, здійснив кричуще порушення міжнародного права та поставив під питання весь світовий порядок.

Окрім того, ця війна призвела до стрибка цін на найважливіші продукти, зокрема енергію, на світових ринках, від чого страждають насамперед найбідніші держави планети.

Щольц заявив про вимогу до росії продовжити дію «зернового коридору». «Голод не має ставати зброєю», - підкреслив німецький політик.

Читайте також: Шольц та Ердоган назвали безвідповідальною ядерну риторику росії

Прем’єр Держради КНР Лі Кецян своєю чергою торкнувся теми «української кризи» парою фраз, навіть не згадавши при цьому росію. «Обидві сторони (КНР і ФРН) сподіваються на найскоріше завершення цієї кризи. Ми не можемо дозволити подальшої ескалації, ми маємо спонукати обидві зацікавлені сторони розпочати мирні переговори», - заявив глава китайського уряду. Він додав, що не хоче бачити, як руйнуються виробничі та логістичні ланцюги. Також Лі зауважив, що Пекін і Берлін мають різні підходи до багатьох питань, що пов’язано з історичними та культурологічними відмінностями.

Шольц охарактеризував переговори з керівництвом КНР під час свого першого офіційного візиту в Пекін як «добрі». Він також перелічив контроверсійні теми, які, за його словами, відкрито обговорив з китайським керівництвом.

На брифінгу журналістам не дали можливості поставити запитання.

Візит німецької делегації проходить за жорстких санітарних обмежень.

Як повідомляв Укрінформ, Шольц також виступає за пришвидшення вступу балканських країн у ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-