У новій оборонній стратегії США найбільшими загрозами названі росія і Китай

У новій оборонній стратегії США найбільшими загрозами названі росія і Китай

Укрінформ
Міністерство оборони США оприлюднило нову оборонну стратегію, у якій КНР та росія названі найбільшими загрозами для національної безпеки.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресреліз американського оборонного відомства.

«Найбільш масштабним і серйозним викликом національній безпеці США є насильницькі та дедалі агресивніші спроби КНР змінити Індо-Тихоокеанський регіон і міжнародну систему відповідно до своїх інтересів і авторитарних уподобань. КНР прагне підірвати альянси США та партнерство в галузі безпеки в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та використовувати свій зростаючий потенціал, включаючи економічний вплив і зростаючу силу Народно-визвольної армії Китаю, щоб використовувати примус до своїх сусідів і загрожувати їхнім інтересам. Дедалі провокаційніша риторика та примусова діяльність КНР щодо Тайваню дестабілізують ситуацію і загрожують миру та стабільності в Тайванській протоці», - йдеться у документі.

В американському оборонному відомстві також наголосили на зростанні гострої загрози з боку росії.

«Зневажаючи незалежність своїх сусідів, російський уряд прагне застосувати силу, щоб нав’язати зміну кордонів і відновити імперську сферу впливу. Територіальна агресія росії включає ескалацію її жорстокої неспровокованої війни проти України. Хоча політичні та військові дії її лідерів, спрямовані на розкол НАТО, дали зворотний ефект, мета залишається. росія становить серйозний, постійний ризик у ключових сферах», - заявили у відомстві.

У Міністерстві оборони США також наголосили, що загрози з боку росії та Китаю є значно серйознішими викликами для національної безпеки країни, ніж терористичні загрози, які вважалися головним викликом після атак 11 вересня 2001 року.

Читайте також: США відповіли на заяву путіна про «готовність» до діалогу зі стратегічної стабільності

Як повідомляв Укрінформ, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що у Вашингтоні не вважають, що пропозиції російського лідера продовжити діалог зі США з питань стратегічної стабільності ґрунтуються на його реальній готовності до переговорів, а також на зміні агресивних позицій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-