Український Центр громадянських свобод став одним з лауреатів Нобелівської премії миру

Український Центр громадянських свобод став одним з лауреатів Нобелівської премії миру

Укрінформ
Лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року стали керівник білоруського правозахисного центру «Вясна» Алесь Біляцький, російська правозахисна організація «Меморіал» та українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод».

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці премії у Твітері.

«Норвезький Нобелівський комітет вирішив присудити Нобелівську премію миру 2022 року правозахиснику Алесю Біляцькому з білорусі, російській правозахисній організації «Меморіал» та українській правозахисній організації «Центр громадянських свобод»», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українська правозахисниця отримала альтернативну Нобелівську премію

Зазначається, що лауреати Нобелівської премії миру представляють громадянське суспільство у своїх країнах. Вони впродовж багатьох років просували право критикувати владу та захищати основні права громадян.

«Вони доклали визначних зусиль, щоб задокументувати воєнні злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії», - наголошується у заяві.

Алесь Біляцький був одним із ініціаторів демократичного руху, який виник у білорусі в середині 1980-х років. Він присвятив своє життя просуванню демократії та мирного розвитку у білорусі. Серед іншого, заснував правозахисну організацію «Вясна».

Органи влади білорусі неодноразово намагалися змусити його замовкнути. Активіст був ув’язнений з 2011 по 2014 роки. Однак після масштабних демонстрацій проти режиму в 2020 році його знову заарештували. 60-річний правозахисник досі перебуває під вартою без суду і був визнаний політичним в’язнем.

Українська громадська організація «Центр громадянських свобод» була створена 30 травня 2007 року у Києві. «Після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Центр громадянських свобод бере участь у виявленні та документуванні воєнних злочинів росії проти українського цивільного населення. У співпраці з міжнародними партнерами Центр відіграє керівну роль у притягненні винних до відповідальності за скоєні злочини», - наголошують у комітеті.

російська правозахисна організація «Меморіал» була заснована в 1987 році правозахисниками колишнього Радянського Союзу, які прагнули гарантувати, що жертви гноблення комуністичного режиму ніколи не будуть забуті. російська влада визнала організацію іноагентом, а у грудні 2021 року ліквідувала «Меморіал» і закрила центр документації назавжди.

Як повідомляв Укрінформ, 8 жовтня лауреатами Нобелівської премії миру 2021 року стали філіппінсько-американська журналістка Марія Ресса та російський журналіст, головний редактор «Новой газеты» Дмитро Муратов. Вони здобули нагороду за свободу вираження поглядів.

Нобелівська премія — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Сума премії змінюється залежно від доходів Фонду Нобеля. Торік вона становила 10 млн шведських крон (близько $ 1,1 млн).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-