Європейська політична спільнота не буде альтернативою вступу в ЄС – Боррель

Європейська політична спільнота не буде альтернативою вступу в ЄС – Боррель

Укрінформ
Європейська політична спільнота, перша зустріч якої відбудеться сьогодні у Празі, не буде альтернативою розширенню Євросоюзу або заміною для повноправного членства в ЄС.

На цьому наголосив високий представник ЄС Жозеп Боррель у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій, повідомляє Укрінформ.

За словами Борреля, після попереднього обговорення членами Європейської ради щодо створення ЄПС 6 жовтня у Празі відбудеться перша інавгураційна зустріч цієї структури за участю лідерів 27 країн-членів, всіх країн-кандидатів, а також Норвегії, Ісландії, Швейцарії, Великої Британії, Грузії, Вірменії, Азербайджану та Ліхтенштейну - загалом лідерів 44 європейських країн.

«Це буде подія ... із великою кількістю учасників. Вона не може бути більше, ніж первинним обміном (думками). Залишаються невирішеними декілька питань, зокрема, яким буде головне призначення ЄПС, остаточні умови членства в ньому, як будуватимуться його відносини з ЄС. А також як вона буде працювати на практиці. Наприклад, чи буде вона приймати рішення та мати власний бюджет. Хоча багато аспектів мають бути прояснені, принаймні для мене є зрозумілим, що ЄПС не може бути альтернативою розширенню ЄС («ерзац»- ЄС або заміною для повного членства)», - написав високий представник ЄС.

Європейська політична спільнота, на його переконання, також повинна мати «додану вартість» для співпраці з існуючими інституціями, такими як ОБСЄ, Рада Європи, а також із рамковими ініціативами ЄС, наприклад Східним партнерством. Ця нова спільнота має об'єднувати країни на основі спільних цінностей і принципів.

Боррель також зауважив, що це має бути легкодоступна та дієва структура, та водночас вона не має перетворюватися на місце лише для зустрічей та розмов - окрім обговорення справ, ЄПС має бути спроможною для їх реалізації. Ключові напрямки для спільних зусиль будуть обговорені у Празі на вищому рівні, включаючи проблеми безпеки, енергетики, кліматичних змін, міграції тощо.

Високий представник ЄС зазначив, що існує необхідність переосмислення та перебудови чинного Європейського порядку, за межами роботи в рамках ЄС або НАТО. Перша дискусія серед лідерів країн і буде присвячена тому, як має бути організований такий порядок.

Читайте також: Євросоюз може започаткувати військову тренувальну місію для України 17 жовтня – Боррель

Як повідомлялося, ідея щодо створення Європейського політичного співтовариства була висловлена президентом Франції Емануелем Макроном 9 травня і стала предметом широкого обговорення серед європейських країн, політичних та аналітичних структур.

6-7 жовтня в Празі проходитиме неформальний саміт ЄС, який у перший день роботи розгляне ініціативу створення ЄПС. Очікується, що в обговоренні візьме участь Президент України Володимир Зеленський.

Другий день саміту, власне засідання Європейської ради, буде присвячений розгляду всього комплексу питань, пов’язаних із російською агресією проти України, включаючи продовження підтримки України, шляхи подолання енергетичної кризи в ЄС та реагування на зростання цін на глобальному ринку енергії та продовольства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-