У Британії показали перші монети з портретом Чарльза III

У Британії показали перші монети з портретом Чарльза III

Фото
Укрінформ
Британський Королівський монетний двір показав перші дві монети із зображенням короля Чарльза III.

Про це повідомляє BBC, передає Укрінформ.

Як зазначається, монета номіналом 50 пенсів з портретом монарха надійде в обіг впродовж наступних тижнів, а пам'ятна номіналом 5 фунтів з понеділка буде доступна для колекціонерів.

Портрет, який тепер карбуватимуть на всіх нових британських монетах, створив скульптор Мартін Дженнінгс, і зображення схвалив особисто Чарльз III, який залишився задоволений схожістю з оригіналом.

На монетах Чарльз III дивитиметься ліворуч - згідно з багатовіковою традицією, профілі нових монархів звернені у протилежний до попереднього монарха бік (Єлизавета II дивилася праворуч).

При цьому Чарльз III постає на монетах без корони - як і попередні королі (Єлизавету II зобразили на грошах у короні).

Королівський монетний двір почне продавати колекціонерам перші монети із зображенням Чарльза III з початку наступного тижня, а 50 пенсів з новим королем надійдуть в обіг до кінця року - їх кількість залежатиме від попиту з боку банків та поштових відділень.

Нові монети будуть у користуванні разом зі старими, випущеними під час правління Єлизавети II - у Великій Британії таких зараз 27 млрд.

Читайте також: Король Британії Чарльз III виступив із першою промовою

Від початку 2023 року монетний двір почне карбувати й решту монет із зображенням нового короля (номіналом від одного пенні до двох фунтів).

Примітно, що на нових монетах ім'я короля вказане англійською (Charles III), тоді як у минулому монархи воліли, щоб їх іменували латиною. Портрет оточує латинська абревіатура, яка перекладається так: "Король Чарльз III, милістю Божою, захисник віри".

На реверсі пам'ятної п'ятифунтової монети зобразили два нові портрети королеви Єлизавети II, що демонструють її довгий шлях від дуже молодої до досвідченої очільниці держави.

Реверс 50-пенсової монети є копією дизайну зворотної сторони корони (монети у п'ять шилінгів), випущеної у 1953 році з нагоди коронації Єлизавети II.

Читайте також: Олена Зеленська зустрілась з принцесою Уельською Кетрін

Як повідомлялося, королева Великої Британії Єлизавета II померла 8 вересня на 97-му році життя.

10 вересня Чарльз III офіційно був проголошений королем Великої Британії.

Фото: PA MEDIA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-