Король Британії Чарльз III виступив із першою промовою

Король Британії Чарльз III виступив із першою промовою

Укрінформ
Король Великої Британії Чарльз III виступив на британському телебаченні з першим зверненням до нації.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Радіо Свобода.

Промова короля була записана декількома годинами раніше у Блакитній вітальні Букінгемського палацу. Вона практично повністю присвячена його матері, королеві Єлизаветі ІІ.

Король заявив, що все життя Єлизавети II було наповнене служінням британським підданим. Хоробрість і вірність обов’язку поєднувалися в ній із людською теплотою, почуттям гумору і вмінням завжди бачити найкраще в людях, сказав Чарльз III.

Читайте також: Британський король Чарльз ІІІ провів першу аудієнцію

Король зазначив, що його мати зійшла на трон, коли Британія ще відчувала на собі наслідки Другої світової війни та жила старими уявленнями про світ. За її правління британське суспільство змінювалося, поєднавши у собі людей безлічі національностей і віросповідань, змінювалися і принципи управління державою. Однак, підкреслив Чарльз III, принципи та цінності британської монархії, англіканської церкви, ті традиції та свободи, що лежать в основі парламентського правління, повинні й залишатимуться непорушними.

Чарльз III звернувся до всіх підданих Великої Британії та пообіцяв, що упродовж усього свого життя служитиме їм «з вірністю, повагою та любов’ю», керуючись основами британської Конституції.

«Моє життя та життя моєї родини, звичайно, зміниться», – сказав король. Він визнав, що більше не зможе в такому обсязі, як раніше, займатися благодійністю, але висловив упевненість, що розпочаті ним проєкти будуть передані в добрі руки. Він подякував своїй дружині Каміллі, з якою одружений вже 17 років, і пообіцяв, що вона з гідністю нестиме обов’язки королеви-консорта.

Читайте також: Королем Великої Британії став Чарльз, старший син Єлизавети II

На закінчення Чарльз III сказав, що незабаром відбудеться похорон Єлизавети II. За словами короля, від свого імені, від імені королівської сім’ї та британського народу він може сказати матері головне слово: «дякую».

«Нехай зберігають ангели твій спокій», – завершив свою промову король.

Як повідомлялося, вчора королева Великої Британії Єлизавета II померла на 96-му році життя. Престол перейшов її старшому синові Чарльзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-