Прем'єр Франції через історичну посуху закликала французів берегти воду

Прем'єр Франції через історичну посуху закликала французів берегти воду

Укрінформ
Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн активує міжвідомчий кризовий підрозділ, щоб забезпечити ефективну та скоординовану роботу у відповідь на історичну посуху, у якій опинилися багато територій.

Про це йдеться в урядовому пресрелізі, передає Укрінформ.

Зазначається, що Франція переживає тривалий період посухи, яка зараз вражає всю її територію. Ця посуха є найсильнішою з усіх зареєстрованих у країні. Відсутність дощу ускладнюється чергою теплових хвиль, які посилюють випаровування та потребу у воді. При цьому прогнозується, що ситуація може зберігатися протягом наступних 15 днів або навіть стати ще більш тривожною.

“Надзвичайна посуха, яку ми зараз переживаємо, позбавляє багато муніципалітетів води та є трагедією для наших фермерів, наших екосистем і біорізноманіття. Зіткнувшись із цією історичною ситуацією, прем’єр-міністр вирішила активізувати міжвідомчий кризовий підрозділ і закликає всіх берегти наші водні ресурси”, - йдеться в урядовому комюніке.

Читайте також: Молдова запроваджує надзвичайну ситуацію через посуху

Міжвідомчий кризовий підрозділ забезпечуватиме регулярний зворотний зв’язок з префектами департаментів найбільш постраждалих територій, щоб передбачити можливу активацію планів щодо води для відповідних агломерацій та координувати необхідні заходи цивільної безпеки, такі як водопостачання до муніципалітетів, доставка питної води тощо. Крім того, він спостерігатиме за впливом цієї посухи на виробництво енергії та транспортну інфраструктуру, а також на сільськогосподарський сектор, зокрема, тваринництво.

“Прем'єр-міністр закликає французів бути дуже пильними щодо використання наших водних ресурсів. Обмежувальні заходи були вжиті та будуть вживатися скрізь, де це необхідно, щоб гарантувати пріоритетне використання охорони здоров’я, цивільної безпеки та постачання питної води. Ці обмежувальні заходи, ймовірно, стосуватимуться всіх непріоритетних галузей, а також фізичних осіб. Агенти французького Управління з біорізноманіття вже розміщені на території для ознайомлення з цими заходами та накладання санкцій за порушення, якщо це необхідно”, - зазначають в уряді.

Читайте також: В неділю у Франції спалахнули нові лісові пожежі

Як повідомляв Укрінформ, липень 2022 року із сукупною кількістю опадів у 9,7 міліметра став у Франції другим найпосушливішим місяцем за всю історію метеоспостережень в країні. Через посуху у Франції були введені обмеження на використання води. Зокрема, наприкінці липня вони діяли у 91 з 96 департаментів країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-