Парламент Британії не зміг оголосити вотум недовіри уряду Джонсона

Парламент Британії не зміг оголосити вотум недовіри уряду Джонсона

Укрінформ
Палата громад Великої Британії після пʼяти годин дебатів не змогла оголосити вотум недовіри. Так, уряд Бориса Джонсона підтримали 349 депутатів проти 238.

Як передає Укрінформ, про це пише Sky News.

Дебати стосувалися переважно внутрішніх проблем. Лейбористи звинувачували уряд Джонсона у провалі соціальної підтримки населення, а консерватори заявили про ефективну боротьбу з COVID-19 і Brexit.

Якби уряду все ж оголосили вотум недовіри, то у Британії очікувалися б загальні вибори.

Читайте також: У боротьбі за крісло прем'єра Британії залишились чотири кандидати - ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, заява Джонсона про відставку спричинила внутрішньопартійне обговорення щодо конкурсу на нового лідера консерваторів, який стане наступним главою уряду.

Ключові особи в Консервативній партії висловлюються за призначення нового прем'єр-міністра до початку вересня, коли Палата громад парламенту повернеться з літніх канікул. Плани проведення відповідного конкурсу будуть затверджені в понеділок на засіданні так званого «Комітету 1922 року» - групи консерваторів Палати громад.

Читайте також: Британія після Джонсона: курс на підтримку України не переглядатиметься

Конкурс відбуватиметься у два етапи. На першому члени парламенту від консерваторів скоротять список кандидатів до двох. Потім розпочнеться кампанія серед партійців по всій країні, яка й визначить наступного лідера. Старші члени «Комітету 1922 року» бажають завершити парламентський етап конкурсу до оголошення канікул 21 липня.

Джонсон заявив про свою відставку 7 липня. Він офіційно піде з посади прем’єр-міністра після обрання нового лідера Консервативної партії, якого королева призначить главою уряду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-