На півдні Європи через аномальну спеку продовжують ширитись лісові пожежі

На півдні Європи через аномальну спеку продовжують ширитись лісові пожежі

Укрінформ
Сильні лісові пожежі продовжують поширюватись у низці європейських країн, у тому числі у Франції, Іспанії, Португалії, Греції, Угорщині та Хорватії.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Sky News.

Цього року сезон пожеж у Європі розпочався раніше, ніж звичайно – після надзвичайно посушливої спекотної весни. Місцева влада пов'язує це явище з кліматичними змінами. Через пожежі довелося евакуюватися тисячам людей.

Три тисячі пожежників задіяні у гасінні вогню та порятунку будинків на південному заході Франції у департаменті Жиронда. У Португалії понад тисячу пожежників та звичайні громадяни намагаються не підпустити вогонь до житлових споруд.

Читайте також: У Франції через лісові пожежі евакуювали тисячі людей

В Іспанії пожежні служби намагаються стримати поширення кількох вогнищ лісових пожеж. Шостий день триває боротьба з вогнем у районі Лас-Урдес в автономному товаристві Естремадура. З півдня автономного товариства Андалусія через загрозу пожеж евакуювали 3 тис. мешканців місцевих сіл.

Читайте також: В Іспанії через аномальну спеку померли вже 360 людей

Вчені зазначають, що небезпечний для людей рівень спеки виходить за межі цифр на термометрі. Важливим є також рівень вологості. Згідно з актуальними дослідженнями, критична межа температури навколишнього середовища лежить нижче за 35°С. При 100% вологості критична температура 31°, а при 60% - 38°С.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-