Фінляндія планує посилити кордон з росією

Фінляндія планує посилити кордон з росією

Укрінформ
Фінський уряд планує внести зміни до законодавства, які дозволять будувати загородження у «критичних зонах» на східному кордоні країни з російською федерацією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє міністерство внутрішніх справ Фінляндії.

Зазначається, що 9 червня фінський уряд вніс кілька пропозицій щодо поправок до законодавства країни про прикордонний контроль, які мають якнайшвидше вступити в силу.

Як йдеться в пресрелізі міністерства, запропоновані зміни допоможуть Фінляндії «підготуватися до впливу різного роду гібридних дій, що можуть, зокрема, включати міграцію».

Пропонується на законодавчому рівні зробити можливим прийом заяв про надання притулку лише в окремих пунктах в’їзду.

Таким чином Фінляндія поспішає посилити безпеку кордонів, оскільки побоюється, що росія може спробувати чинити тиск на країну, посилаючи шукачів притулку до її кордонів, як це було минулого року з мігрантами на польському кордоні.

Також нові зміни дозволять будувати загородження, нові дороги, щоб полегшити патрулювання кордону з фінської сторони. «Ситуація на кордоні наразі спокійна, але ми готуємося до можливих інцидентів», – зазначила міністр внутрішніх справ Фінляндії Кріста Мікконен.

Читайте також: Фінляндія працює над вимогами Туреччини, аби відкрити собі шлях в НАТО

Вона додала, що кордон із російською федерацією також планують посилити. «Уряд пізніше ухвалить рішення про внесення змін до законодавства, які дозволять будувати загородження на східних кордонах з росією», - зазначила урядовець.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія у 2026 році розмістить на базі ВПС поблизу Полярного кола винищувачі F-35.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-