Євросоюз визнав результати конституційного референдуму у Казахстані

Євросоюз визнав результати конституційного референдуму у Казахстані

Укрінформ
Європейський Союз взяв до уваги результати проведеного 5 червня референдуму щодо внесення змін у Конституцію Казахстану і визнав, що народ підтримав демократичні зміни в країні.

Заява речника ЄС з цього приводу оприлюднила Європейська служба зовнішніх справ, повідомляє Укрінформ.

«На цьому референдумі народ Казахстану підтримав важливі конституційні додатки, що спрямовані на зміцнення демократії в країні. ЄС вітає політичні реформи, що були ініційовані президентом Токаєвим 16 березня на додаток до соціально-економічних реформ, започаткованих після трагічних подій у січні. Ми також вітаємо рішення провести прямі консультації з суспільством та запросити БДІПЛ/ОБСЄ для моніторингу референдуму», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Казахстан залишається важливим і поважним партнером для Євросоюзу. Сторони разом працюють над виконанням зобов’язань у межах розширеної Угоди про партнерство і співробітництво, яка включає дотримання фундаментальних свобод, та мають намір продовжувати розвиток взаємозв'язків, торгівлі та співпраці.

Читайте також: Казахстан перейменовує свою нафту через санкції проти росії

Як повідомлялося, 5 червня в Казахстані відбувся конституційний референдум. Згідно з ухваленими поправками, Казахстан переходить від "суперпрезидентської" форми правління до президентської із сильним парламентом, при цьому родичам президента забороняється обіймати високі політичні або державні посади.

За повідомленнями казахських ЗМІ, вже перша стаття оновленої Конституції визнає найвищою цінністю людину, її життя, права й свободи. Нові конституційні норми закріплюють принципи свободи підприємництва, свободи конкуренції та обмежують можливості монополій. Окремо прописано так зване право «відповідальної власності», що означає, що громадянам країни належать земля та інші природні ресурси країни, але їх використання не має завдавати шкоди іншим людям та має приносити користь усьому суспільству. Основний документ містить повну відмову від смертної кари.

За даними Центральної комісії щодо проведення референдуму, у ньому взяли участь майже 8 мільйонів людей, що становить 68 відсотків від усіх зареєстрованих виборців. Зміни до Конституції підтримали 77,18 відсотка громадян, які взяли участь у референдумі.

Фото: АА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-