Єврокомісія включила до «чорного списку» 21 російську авіакомпанію

Єврокомісія включила до «чорного списку» 21 російську авіакомпанію

Укрінформ
Єврокомісія оголосила в понеділок про оновлення так званого Списку авіаційної безпеки ЄС, що включає авіаперевізників, яким заборонено діяти на території ЄС унаслідок недотримання стандартів безпеки, та внесла до цього «чорного списку» відразу 21 російську авіакомпанію.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Комісії.

«Після оновлення переліку, 21 авіакомпанію, сертифіковану в росії, віднині включено у Список авіаційної безпеки ЄС. Це відображає серйозні занепокоєння у сфері безпеки внаслідок примусової перереєстрації літаків, що перебувають у закордонній власності, та свідомого дозволу їх експлуатації без чинних сертифікатів або дозволів. Це є порушенням міжнародних стандартів у сфері авіаційної безпеки», - йдеться у документі.

Після оновлення списку 117 авіакомпаніям заборонено польоти у європейському небі. Зокрема, така заборона стосується 90 авіакомпаній, що сертифіковані у 15 різних державах, через відсутність адекватного контролю за дотриманням безпеки з боку відповідних національних контрольних органів.

«Чорний список» авіаційної безпеки включає також шість окремих авіаліній з шести країн - Венесуели, Суринаму, Ірану, Іраку, Нігерії та Зімбабве.

Як зазначила з цього приводу Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян (Adina Vălean), включення російських авіаперевізників не є частиною санкцій ЄС проти росії у зв’язку із її агресивною війною проти України.

«Агентство цивільної авіації росії дозволило російським авіалініям експлуатацію сотень літаків, що належать закордонним власникам, без належних сертифікатів надійності. Російські компанії свідомо роблять це у порушення міжнародних стандартів безпеки. Це не лише є очевидним порушенням Міжнародної Конвенції цивільної авіації , але також несе негайні загрози з безпеки», - сказала Адіна Велян.

«Ми живемо у контексті російської неспровокованої та невиправданої військової агресії проти України. Я хочу чітко зазначити, що це рішення не є ще однією санкцією проти росії; воно було прийнято виключно на технічній та безпековій основі. Ми не змішуємо безпеку з політикою», - додала Єврокомісар.

Читайте також: Найбільший у світі лізингодавець подає проти рф позов за захоплення понад 100 літаків

Як повідомлялося, міжнародні авіаційні компанії та компанії, що надають у лізинг більшість літаків цивільної авіації для російських авіаперевізників, почали згортати свою діяльність у росії. Для того, щоб утримати літаки в росії, уряд цієї країни прийняв рішення «націоналізувати» літаки закордонної власності, що знаходяться на території росії, чим, де факто, вкрав їх у закордонних компаній-власниць. Відповідно, цей авіапарк на території рф залишився без жодної сертифікації або догляду з безпеки. Економічні санкції ЄС забороняють поставки в росію авіаційного пального та авіаційних запасних частин, без чого експлуатація та належне обслуговування цих літаків є неможливим.

В Україні з 24 лютого триває російське масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. рашисти катують і вбивають мирне населення України.

Європейський Союз вжив уже п’ять пакетів економічних та особистих санкцій проти російської федерації, що спрямовані на обмеження можливостей кремлівської «машини війни» до продовження агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-