НАТО розгорне в Європі чотири нові бойові групи

НАТО розгорне в Європі чотири нові бойові групи

Укрінформ
Союзники по НАТО у відповідь на неспровоковану агресію росії проти України та пов’язані з нею виклики у сфері безпеки вирішили переглянути довгострокові орієнтири власної політики у сфері стримування й оборони.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками надзвичайного саміту НАТО заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Керівник НАТО зауважив, що союзники погодилися наростити постачання в Україну важливого обладнання, включаючи протиповітряні системи та протитанкову зброю, а також дрони, які вже довели свою високу ефективність. Країни-члени продовжать надавати Україні суттєву фінансову та гуманітарну допомогу.

Крім цього, за словами Столтенберга, сьогодні союзники вирішили надати Україні додаткову допомогу у сфері кібернетичної безпеки, а також обладнання для захисту від біологічних, хімічних, радіологічних та атомних загроз. Це обладнання включає засоби із виявлення, захисту, медичної допомоги. НАТО проведе для українського персоналу відповідне тренування із знезараження та проведення заходів кризового менеджменту.

«Ми готові зробити все, щоб підтримати Україну, і я вітаю конкретні пропозиції про допомогу, що були зроблені союзниками сьогодні», - додав Столтенберг.

Водночас, за його словами, союзники змусять росію платити безпрецедентну ціну за свої дії та посилюватимуть власну систему стримування й оборони.

Зокрема, лідери країн Альянсу ухвалили розгортання чотирьох нових бойових груп в Болгарії, в Угорщині, в Румунії і Словаччині, на додаток до чотирьох таких багатонаціональних бойових груп, що були утворені раніше на території країн Балтії та у Польщі. Тож зараз НАТО матиме 8 бойових груп у широкому регіоні від Балтійського до Чорного морів.

Керівник НАТО нагадав, що зараз у Європі дислоковані додатково 100 000 військовослужбовців США, ще 40 тисяч знаходяться під прямим командуванням НАТО, головним чином у східній частині Альянсу. Ці сили підтримуються військово-морськими та повітряними спроможностями., включаючи авіаносні морські угруповання, що розгорнуті в регіоні від Високих широт Півночі до Середземного моря.

«Сьогодні лідери НАТО погодилися перезапустити систему нашого стримування й оборони у довгостроковій перспективі, щоб зустріти нову реальність у сфері безпеки. На суходолі ми матимемо набагато більше військ у східній частині Альянсу, із заздалегідь дислокованим обладнанням та постачанням. У повітрі ми застосуємо більше літаків і зміцнимо нашу інтегровану систему протиповітряної та протиракетної оборони. На морі ми матимемо авіаносні ударні угруповання, підводні човни, а також суттєву кількість бойових кораблів постійного базування», - сказав Столтенберг.

За його словами, союзники мають намір також посилити власну кібернетичну оборону та проводити більшу кількість навчань із відпрацювання заходів колективної оборони та взаємосумісності.

Деталі цієї програми посилення Альянсу будуть конкретизовані до Мадридського саміту НАТО у червні поточного року.

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала неспровоковану військову агресію проти України та зустріла запеклий спротив від Збройних сил та від усього народу країни.

Сьогодні, 24 березня, у Брюсселі відбуваються відразу три зустрічі на вищому рівні - в НАТО, в ЄС та в форматі «G7», які присвячені реагуванню та кризу, що була спровокована війною путіна проти України.

Як раніше зазначав Столтенберг, агресія росії проти України призвела до результатів, що є прямо протилежними до тих, яких прагнув путін. Замість ослабити НАТО, такі дії лише зміцнили трансатлантичну солідарність, замість віддалення НАТО від кордонів рф путін отримав значне посилення сил НАТО та їх наближення до кордонів росії, замість руйнації національної ідентичності України путін отримав безпрецедентну єдність українського народу, який відстоює власну свободу й незалежність у боротьбі з російськими загарбниками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-