Глава Європарламенту: ЄС має досягти нульової залежності від росії

Глава Європарламенту: ЄС має досягти нульової залежності від росії

Укрінформ
ЄС має позбутися залежності від путінської росії у постачанні вуглецевих ресурсів, оскільки це питання енергетичної безпеки Європи.

Про це у Берліні під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом заявила президент Європейського парламенту Роберта Мецола, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наші санкції тяжко уражають Росію, вони нарощувалися у відповідь на ескалацію путінського вторгнення в Україну. Позиція Європейського парламенту була дуже чіткою від початку: ми маємо досягти нульової залежності від росії, і це має бути нашою головною метою. Ми маємо купувати енергію у друзів, а не у ворогів, і не фінансувати опосередковано цю війну щодня», - зауважила президент Європарламенту.

За її словами, ЄС має допомогти у диверсифікації постачання тим своїм членам, які на 100% залежать від російського газу. Це ж стосується сусідів Євросоюзу, які стикаються з безпрецедентним навантаженням, приймаючи українських біженців, і водночас усе ще не можуть досягти незалежності від дій росії.

«Настав час для Європейського Союзу продемонструвати лідерство. Коли ми говоримо про наші кліматичні цілі та законодавство, - це не лише про Зелений курс, не лише про захист довкілля та клімату. Ми розглядаємо ці питання також з точки зору нашої безпеки. Якщо поглянути на це з позицій наших довгострокових цілей та Конференції щодо майбутнього Європи, ця робота спрямована на забезпечення нашої стратегічної незалежності як Євросоюзу», - підсумувала Мецола.

Як повідомлялося, країни ЄС у відповідь на вторгнення в Україну застосували до росії вже чотири пакети безпрецедентних санкцій. Водночас вони не дійшли згоди щодо повної відмови від імпорту російських нафти й газу. Незважаючи на санкції, лише постачання цих енергоресурсів забезпечує кремлю близько 1 млрд доларів щодня, що є опосередкованим фінансуванням путінської «машини війни».

З огляду на це країни Євросоюзу проголосили курс на зменшення енергетичної залежності від росії, що передбачає диверсифікацію джерел постачання ресурсів, впровадження енергозбережних технологій та інноваційний розвиток відновлюваних джерел «чистої енергії» в рамках Зеленого курсу ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-