США ввели ембарго на імпорт нафти та газу з росії

США ввели ембарго на імпорт нафти та газу з росії

Укрінформ
Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати вводять заборону на імпорт російської нафти та газу на американський ринок.

Про це він сказав під час прямого звернення з Білого дому в вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні я оголошую, що Сполучені Штати вражають головну артерію російської економіки. Ми вводимо заборону на весь імпорт російської нафти, газу та енергоносіїв», - зазначив Байден під час промови про подальші заходи щодо притягнення Росії до відповідальності за її неспровоковану та невиправдану війну в Україні.

Він уточнив, що російська нафта більше не прийматиметься в американських портах, і, таким чином, Америка завдасть ще одного потужного удару по путінській машині війни. Байден підкреслив, що попри негативні наслідки для самої американської економіки, це рішення було прийняте за потужної двопартійної підтримки Конгресу США і цілої країни, оскільки Америка не стоятиме осторонь і продовжить підтримувати Україну.

Крім того, за його словами, рішення США було обговорене під час «тісних консультацій» із союзниками й партнерами, зокрема, в Європі.

Як повідомляв Укрінформ, США та їхні союзники запровадили потужні пакети нищівних санкцій проти росії у відповідь на її вторгнення в Україну. Водночас, західні країни значною мірою уникали обмежень на імпорт енергоносіїв з РФ. Адміністрація Байдена вже давно говорила про можливість такого нафтового ембарго, однак заявляла, що планує зробити це разом з країнами Європи. Крім того, в Білому домі розраховували вжити заходів для пом’якшення негативного впливу на американський ринок, зокрема, уникнути різкого збільшення цін на пальне. Утім, після серйозного тиску з боку Конгресу США, у тому числі керівництва Демократичної партії, у Білому домі прийняли рішення прямо зараз ввести заборону на імпорт російської нафти до США.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-