Росія постане перед безпрецедентною міжнародною ізоляцією – Боррель

Росія постане перед безпрецедентною міжнародною ізоляцією – Боррель

Укрінформ
Росія, що розв’язала нову війну в Європі, постане перед безпрецедентною міжнародною ізоляцією, та заплатить високу ціну за неспровокований та безглуздий акт агресії проти України.

Про це сьогодні заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повний текст його заяви оприлюднений на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Ці часи є найтемнішими для Європи з часів Другої Світової війни. Величезна ядерна країна атакувала сусідню країну та погрожує розправою будь-якій іншій країні, яка може прийти їй на порятунок. Це не лише найбільше порушення міжнародного законодавства, це порушення базових принципів людського співіснування. Це коштує багато життів та ставить нас перед невідомими наслідками попереду», - сказав Боррель.

Він зауважив, що Європейський Союз відповідатиме на російську агресію у найбільш рішучій спосіб. Президент Європейської Ради Шарль Мішель цього вечора скликав зустріч Європейської Ради. Лідери ЄС мають погодити та надати політичні директиви для ухвалення найбільш потужного та жорсткого пакету санкцій, які будь-коли застосовувалися.

«Як Високий представник із закордонних справ та політики безпеки Європейського Союзу, я буду підтримувати контакт з нашими партнерами по усьому світу, щоб забезпечити, що міжнародна спільнота повною мірою усвідомлює трагічність моменту, та потужно й об’єднано закличе Росію негайно зупинити цю неприйнятну поведінку. Російське керівництво постане перед безпрецедентною ізоляцією», - наголосив Боррель.

Він зауважив, що це вже не є питанням щодо союзів або дипломатичних силових ігор. Віднині це питання життя та смерті, воно торкається майбутнього усього світового співтовариства.

«Ми будемо залишатися об’єднаними з нашими трансатлантичними партнерами та з усіма європейськими державами у захисті цих позицій. Ми є єдиними, говорячи, що жодне насильство або руйнування не може дозволити досягти політичних переваг. Ми, Європейський Союз, залишаємося найсильнішим угрупованням держав у світі. І це не має недооцінюватися. Ми негайно надамо невідкладну допомогу Україні у цій важкій ситуації», - сказав Високий представник ЄС.

Він зауважив, що ЄС буде активно підтримувати операції з евакуації, включаючи вивезення європейських співробітників із районів, що є враженими російськими атаками.

«Європейський Союз, разом із трансатлантичними та близькими за переконаннями партнерами, здійснювали безпрецедентні зусилля для досягнення дипломатичного рішення безпекової кризи, що була спричинена Росією. Росія не відповіла взаємністю на ці зусилля, натомість, одноосібно обрала шлях важкої та навмисної ескалації, що призвела до війни. Президент Росії, Володимир Путін, має зупинити цю безглузду агресію. Сьогодні всі наші думки з народом України. Ми будемо стояти разом з ним», - наголосив Боррель.

Близько 4 ранку 24 лютого Росія завдала ударів по Україні та розпочала війну.

Фото: Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-