Держдеп визнав автентичною опубліковану відповідь США й НАТО на вимоги Росії

Держдеп визнав автентичною опубліковану відповідь США й НАТО на вимоги Росії

Укрінформ
Вашингтон підтвердив, що оприлюднені виданням El Pais документи з відповідями США й НАТО російській стороні стосовно безпеки в Європі, які не призначалися для публікації, відповідають дійсності.

Про це заявив на пресбрифінгу речник Державного департаменту США Нед Прайс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я не побачив нічого, що вказувало б на те, що ці документи не є автентичними», - зауважив Прайс, коли його попросили підтвердити або спростувати справжність оприлюднених паперів.

Він нагадав, що американська сторона від початку виступала проти розголошення письмової відповіді Росії, аби мати простір для подальших переговорів. Однак тепер, за його словами, це може підтвердити, що США зберігають єдність із союзниками по НАТО та сповнені рішучості до відкритих конструктивних відносин.

Читайте також: Путіна не влаштувала відповідь НАТО: каже, що його «гарантії безпеки» проігнорували

«Якщо Росія справді, як вона каже, хоче обговорення, документи чітко свідчать, що для цього є шлях», - наголосив представник Держдепу.

Прайс також зауважив: хто б не був джерелом цих документів і як би не намагався вбити клин між США й НАТО, він «глибоко помиляється у своїх зусиллях».

«Світ зараз бачить те, що Сполучені Штати і наші союзники по НАТО перебувають у надзвичайно тісній координації. Ідеї, які ми висунули, або доповнюють одна одну, або ж є симетричними – і, очевидно можна зробити висновок із цих документів, що ці ідеї були тісно скоординовані», - підсумував представник зовнішньополітичного відомства США.

Читайте також: Письмова відповідь США Росії у частині щодо України не викликає заперечень - Кулеба

Як повідомлялося, в середу іспанське видання El Pais оприлюднило документи, які назвало письмовими відповідями США й НАТО на «пропозиції» Росії щодо гарантій безпеки в Європі. У паперах, зокрема, зазначається, що і Сполучені Штати, і НАТО не збираються переглядати політику відкритих дверей Альянсу, тож будь-яка держава матиме право стати його членом при досягненні відповідних критеріїв.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-