Парламентарії країн Балтії та Польщі закликали НАТО не йти на поступки Росії

Парламентарії країн Балтії та Польщі закликали НАТО не йти на поступки Росії

Лист
Укрінформ
Парламентарі трьох Балтійських країн та Польщі закликають НАТО залишатися єдиним в умовах зростаючої російської загрози і не виконувати вимоги, висунуті Москвою, а також зміцнювати потенціал стримування Альянсу.

Про це передає Укрінформ із посиланням на сайт Сейму Литви.

У листі, який підписали голови парламентських комітетів країн Балтії та Польщі з безпеки та закордонних справ, нагадується про те, що Росія висунула ультимативні вимоги та концентрує збройні сили біля кордонів України, вимагаючи від США та Альянсу гарантій, що НАТО ніколи не прийме нових членів з пострадянського простору. При цьому наголошується, що вимоги Росії до Альянсу суперечать праву держав на самовизначення та принцип політики відкритих дверей НАТО.

«Україна, Грузія та інші держави мають право самі обирати напрямок своєї безпеки, і ні Росія, ні якась інша третя країна не мають права голосу щодо прийому нових членів до НАТО. Вимоги Росії означають не що інше, як бажання повернути часи, коли Європа була поділена на сфери впливу великих держав», - наголосила при поданні звернення голова Комітету з закордонних справ литовського парламенту Лайма Андрікене.

У листі наголошується, що безпека членів Альянсу є неподільною, а оборону країн Балтії та Польщі не можна пов'язувати з діями Росії на кордоні з Україною. За словами голови комітету Сейму з національної безпеки та оборони Лаурінаса Кащюнаса, НАТО є неподільною зоною гарантій безпеки, яку потрібно однаково захищати, і не ділити на жодні зони або лінії, оскільки це один із основоположних принципів НАТО. Тому вимоги Росії обмежити можливості, необхідні для оборони Альянсу, є неприйнятними.

«У нашому листі ми закликаємо до зміцнення потенціалу стримування НАТО, тому що стримування дешевше, ніж оборона», - резюмував Кащюнас.

Читайте також: Румунія й Болгарія жорстко відповіли на вимогу Росії вивести сили НАТО

Лист надіслано Генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу, голові Парламентської асамблеї НАТО Джеральду Коннолі та парламентським комітетам країн НАТО, які відповідають за зовнішню політику та політику безпеки. Ініціаторами листа виступають глави відповідних парламентських комітетів Сейму Литви Лайма Андрікене та Лаурінас Кащюнас.

Цей лист було підготовлено на фоні низки переговорів між РФ і США, РФ і НАТО щодо ультимативних вимог про гарантії безпеки, висунуті Росією в грудні.

Водночас РФ стягнула значні військові сили до кордонів України. На Заході експерти розглядають кілька можливих варіантів російської агресії проти України. Зокрема, в оприлюднених документах американської розвідки йдеться про те, що Росія може організувати вторгнення за участю сотні батальйонних тактичних груп, або 175 тис. військовослужбовців. Близько 50 таких груп вже розгорнуто біля України на півночі та сході, а також у Криму на півдні. Російські війська можуть також просунутися із Білорусі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-