У Чехії суд підтвердив 20-річний вирок найманцю, який воював на боці «ДНР»

У Чехії суд підтвердив 20-річний вирок найманцю, який воював на боці «ДНР»

Укрінформ
Апеляційний суд Чехії підтвердив 20-річний термін ув'язнення громадянину Їржі Урбанеку за участь у бойових діях на сході України на боці проросійських терористів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Novinky.

Урбанек, відомий як «Бегемот», визнаний винним у терористичному нападі та участі в терористичному угрупованні. 48-річний чех брав активну участь у бойових діях на сході України на боці проросійських терористів.

«Безперечно, було доведено, де він перебував, у який період, де воював, у лавах яких підрозділів... Чітко доведено, що підсудний брав активну участь у бойових діях», – заявив суддя-доповідач Александр Каролі та додав, що вважає цей вирок навіть досить м’яким.

«Тероризм і пов’язані з ним прояви загрожують не лише життю людей та соціальним інститутам, а й самій сутності людської цивілізації… На жаль, все ще є політичні системи, для яких такі прояви тероризму вигідні або навіть потрібні, і, на жаль, все ще є особи, які здатні та бажають реалізувати ці огидні ідеї», - заявив голова апеляційної комісії суду Ян Свачек.

Як повідомляв Укрінформ, вирок Їржі Урбанеку було винесено на початку вересня минулого року. В 2015 році Урбанек виїхав на схід України, де був озброєний і оснащений проросійськими бойовиками. Чоловік щонайменше до 2018 року брав активну участь, зокрема, у бойових діях терористів «ДНР» проти Збройних сил України. Урбанек є злочинцем-рецидивістом, у Чехії його судили 13 разів за різними статтями, переважно за крадіжки.

Суди проходили заочно, засуджений перебуває у розшуку.

Також минулого тижня Празький міський суд засудив до 21 року ув'язнення колишнього солдата Мартіна Сукупа.

Читайте також: Викритий «ексзаступник міністра інформації ДНР» втік на окуповану територію - правозахисники

Торік у Чехії було збільшено до 21 року із 4,5 років строк ув'язнення громадянину Білорусі, який живе в ЧР, Олексію Фадєєву, також за участь у війні на сході Україні на боці російських найманців.

До 20 років було засуджено Мартіна Кантора, який воював у загонах «ЛНР». Водночас напередодні суд у Плзені скоротив 20-річний вирок Лукашу Новачеку до 6 років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-