Прем'єрка Швеції обурена висунутими Росією умовами «гарантій безпеки»

Прем'єрка Швеції обурена висунутими Росією умовами «гарантій безпеки»

Укрінформ
Прем'єр-міністрка Швеції Магдалена Андерссон у різкій тональності прокоментувала російські пропозиції щодо "взаємних гарантій безпеки".

Відповідний коментар опублікувала пресслужба глави уряду Швеції, повідомляє Укрінформ.

"Режим європейської безпеки не підлягає обговоренню. У Швеці ми самі вирішуємо нашу зовнішню політику та безпекову політику і з ким ми обираємо співпрацю", - заявила Андерссон.

За словами прем'єра, вона вже обговорила ситуацію в Україні та навколо неї, а також погіршення ситуації з безпекою у Європі, з президентом Фінляндії та готується до розмови з генеральним секретарем НАТО. Уряд також веде діалог з адміністрацією США.

"Міжнародне право необхідно поважати та дотримуватися. Це включає право кожної держави самостійно приймати власний вибір політики безпеки", — підкреслила Андерссон.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ РФ опублікувало проєкт договору про так звані "гарантії безпеки", які Володимир Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.

В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов'язання, які "виключають подальше розширення НАТО, зокрема, приєднання України, а також інших держав".

Крім того, Росія пропонує відмовитися "від ведення якоїсь військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії". Також пропонується відмовитись від військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-