Єврокомісія обмежила термін дії цифрових COVID-сертифікатів

Єврокомісія обмежила термін дії цифрових COVID-сертифікатів

Укрінформ
Європейська комісія ухвалила рішення обмежити термін дії цифрових COVID-сертифікатів 9 місяцями від дня завершення первинного курсу вакцинації авторизованими в ЄС препаратами.

Про це заявив речник Єврокомісії Кристіан Віганд на брифінгу у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Європейська комісія сьогодні ухвалила правила щодо цифрових COVID-сертифікатів, що встановлюють їх чинність на період 9 місяців, якщо точніше - 270 днів, з метою забезпечення свободи подорожей у межах ЄС. Визначений та єдиний період чинності сертифікатів вакцинації гарантує кращу координацію із забезпечення свободи руху,… що важливо для нормального функціонування спільного ринку», - наголосив речник ЄК.

За його словами, Єврокомісія також запровадила нові правила для кодування сертифікатів вакцинації. Це має забезпечити відмінність сертифікатів, що видавалися після первинного курсу вакцинації, і документів, що засвідчують отримання додаткової, "бустерної" дози вакцини.

Нові правила почнуть діяти з 1 лютого 2022 року. На практиці це означає, що системи електронного розпізнавання позначатимуть як «прострочені» сертифікати, що засвідчують завершення первинного курсу вакцинації більше ніж за 9 місяців до дати поїздки. Країнам-членам рекомендовано вжити всіх необхідних заходів для проведення бустерної вакцинації.

На сьогодні в країнах ЄС видано 807 мільйонів цифрових COVID-сертифікатів. До цієї системи, що засвідчує факт вакцинації або набутого імунітету після одужання, або результати тесту на коронавірус, наразі приєдналися 60 країн, включаючи Україну.

Як повідомлялося, станом на ранок 21 грудня у світі зафіксували 275 815 930 випадків зараження коронавірусом, зокрема 5 377 168 летальних, одужали 247 498 889 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-