Справа МН17: прокурори у Нідерландах другий день оголошують обвинувальний акт

Справа МН17: прокурори у Нідерландах другий день оголошують обвинувальний акт

Укрінформ
У Нідерландах у судовому комплексі “Схіпхол" проходить чергове засідання суду у справі МН17.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, нідерландські прокурори продовжують представлення обвинувального акту.

Сторона обвинувачення зазначила, що 12 свідків бачили слід у небі, 11 чули вибух, говорили, що чули техніку чи бачили "Бук".

Також у суді продемонстрували фото, яке було зроблене мешканцем Тореза після збиття МН17.

“Він узяв фотоапарат, вийшов на балкон, побачив у небі слід і сфотографував його. Фотограф передав слідству фотоапарат та карту пам'яті. Слідів маніпуляції не виявлено”, - наголосила сторона обвинувачення.

За словами нідерландського прокурора, є свідок, який бачив як приїхав "Бук", на якому було четверо солдатів у спеціальних захисних шоломах. Розслідування показало, що саме екіпаж "Бук" носить шоломофони.

У судовій залі було показано знімки фрагментів ракети, що, за версією слідства, влучила у літак. А також фото унікальних за формою фрагментів, що містяться всередині ракет – у формі "метелика". Дослідивши уламки літака рейсу МН17 та фрагменти ракети, експерти дійшли висновку, що пасажирський літак був збитий саме ракетою 9М38М1, випущеною з протиповітряного комплексу "Бук".

“На фрагментах, що були виявлені у тілах членів екіпажу, були сліди скла кабіни пілота, що можливо лише при прильоті зовні”, - підкреслила сторона обвинувачення.

Як повідомляв Укрінформ, у судовому комплексі “Схіпхол” у Нідерландах прокуратурою розпочалося представлення обвинувального акту.

Згідно з графіком судові засідання були призначені на 20, 21 та 22 грудня.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Фото: Ірина Драбок

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-