Євросоюз відреагував на «безпекові пропозиції» Кремля Штатам і НАТО

Євросоюз відреагував на «безпекові пропозиції» Кремля Штатам і НАТО

Укрінформ
Напруга на кордонах України, ситуація на білоруському кордоні, енергетичну кризу треба розглядати в комплексі. Такі дії відображають бажання Кремля змінити рамкові умови європейської безпеки без участі самих європейців, але ЄС впевнений, що США не потраплять у пастку російських «безпекових пропозицій».

Як передає Укрінформ, про це написав високий представник ЄС Жозеп Боррель у блозі, оприлюдненому на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Ми маємо сподіватися на краще, але готуватися до найгіршого. Ми не можемо виключати бажання Росії використати цю кризу (навколо України – ред.) як засіб для реалізації власного бажання переглянути рамкові умови безпеки в Європі, у тому числі, виключаючи європейців з цього обговорення. Але ми знаємо, що наші американські союзники не потраплять у цю пастку», - наголосив Боррель.

Він зазначив, що будь-які дискусії щодо європейської безпеки не можуть відбуватися без Європейського Союзу.

«Міністерство закордонних справ Росії у п’ятницю оприлюднило проєкт пропозицій щодо «гарантій безпеки» між Росією і США, а також для європейських членів НАТО. Очевидно, що ЄС має бути інтегральною складовою таких обговорень. Гельсінський заключний акт та Паризька хартія надають нам ключові принципи, навколо яких європейська безпека будувалася впродовж минулих 50 років. ОБСЄ, зокрема, пропонує механізми й правила, які залишаються основою для будь-яких контактів з Росією», - підкреслив високий представник ЄС.

Він зауважив, що дипломатія завжди приносить кращі результати, коли вона скоординована із близькими по духу партнерами. Саме тому ЄС перебуває у постійному та тісному контакті зі США та іншими країнами, що дотримуються однакових переконань.

У цьому контексті Боррель нагадав про нещодавнє рішення міністрів закордонних справ «Групи семи», які оприлюднили об’єднане послання підтримки для України та для стримування подальших агресивних дій Росії.

Як повідомлялося, 17 грудня МЗС РФ оприлюднило проєкти договорів зі США та НАТО про «гарантії безпеки», які де факто висувають ультиматум з вимогою гарантувати непоширення НАТО на схід та відмову країн Альянсу, включаючи США, від власної політики безпеки. На випадок відмови Заходу пристати на такі пропозиції, кремлівська влада публічно погрожує застосувати заходи «військового та військово-технічного характеру».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-