Білий дім та Варшава обговорили рух військ РФ поблизу українського кордону

Білий дім та Варшава обговорили рух військ РФ поблизу українського кордону

Укрінформ
Радник з нацбезпеки Білого дому Джейк Салліван обговорив телефоном з головою Бюро нацбезпеки Польщі Павлом Солохом деструктивні дії режиму Лукашенка за підтримки РФ на кордоні з ЄС, а також скупчення російських військ поблизу кордонів України.

Про це йдеться в повідомленні Білого дому, передає Укрінформ.

«Він (Салліван – ред.) висловив рішучу підтримку Польщі на тлі дій режиму Лукашенка, що спричинили міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні. Сторони також обмінялися думками щодо російських військових дій поблизу України та зобов’язалися продовжити тісні консультації»,- зауважили в Білому домі.

Крім того, Салліван підкреслив двосторонню взаємодію між США і Польщею з питань оборони та привітав постійні зусилля Варшави в рамках НАТО щодо зміцнення позицій стримування на тлі агресії РФ.

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація США впродовж останніх днів неодноразово висловлювала серйозне занепокоєння у зв’язку із зосередженням російських військ біля кордону з Україною. У Вашингтоні наголошували, що проводять інтенсивні консультації з Києвом, російською стороною, а також союзниками та партнерами в регіоні.

Раніше Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація щодо ймовірної активізації воєнних дій проти України перебуває на постійному контролі. За його словами, ситуація на кордоні України з РФ через скупчення російських військ "напружена, але ознак наступу ми не бачимо".

За інформацією Financial Times, співробітники західних спецслужб заявили, що цієї зими існує "висока ймовірність" дестабілізації ситуації в Україні з боку РФ після того, як Москва зосередила біля кордону з Україною понад 90 тис. військових.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив у інтерв'ю Military Times, що Росія зосередила понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів України, та не виключив нападу з боку РФ наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-