Польща розглядає варіант повного закриття кордону з Білоруссю

Польща розглядає варіант повного закриття кордону з Білоруссю

Укрінформ
Польща не виключає повного закриття кордону з Білоруссю для здійснення економічного тиску на режим Лукашенка з метою деескалації ситуації на польсько-білоруському кордоні.

Про це під час спільної пресконференції у Талліні з естонською колегою Каєю Каллас заявив у неділю глава уряду Польщі Матеуш Моравецький, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми розглядаємо кроки у контексті щораз більших економічних санкцій, включно із закриттям білорусько-польського кордону з польського боку”, - заявив Моравецький.

Він зазначив, що Варшава готова до “закриття чергових пунктів пропуску, закриття транзитних й економічних можливостей для здійснення економічного тиску на режим Лукашенка”.

Водночас, польський прем’єр зазначив, що Варшава хоче дати Мінську шанс відступити і відправити мігрантів до країн походження.

“Спершу ми закриваємо один пункт пропуску у Кузниці Білостоцькій”, - констатував Моравецький.

За його словами, захист польського кордону був ефективним, але мігранти ще залишаються в Білорусі.

Голова Ради міністрів Польщі підкреслив, що Варшава готова профінансувати повернення мігрантів з Близького Сходу на батьківщину. Він додав, що дипломатичними діями вдалося зменшити їх наплив з території Іраку й Туреччини.

Польський прем'єр звернув увагу, що польські служби мають у своєму розпорядженні дуже тривожне відео, на якому білоруси інструктують мігрантів з Близького Сходу яким чином атаковувати ножем польських силовиків.

“Це означає, що сценарії дій з білоруської сторони можуть бути дуже драматичними. Дії білоруських спецслужб можуть вести до значної ескалації”, - наголосив Моравецький.

Польський прем’єр підкреслив, що ЄС нині має сконцентруватися на наступних пріоритетах, які з’явилися на горизонті: безпека на сході Європи, енергетична й газова кризи, ризики, пов’язані з введенням в експлуатацію Nord Stream 2.

Моравецький звернув увагу, що на сьогодні на східному кордоні Польщі спостерігається “війна нового типу”, де зброєю є мігранти і дезінформація та інші гібридні дії.

Він зазначив, що є декілька наростаючих криз: політична з використанням мігрантів з Близького Сходу, енергетична і військова активність Росії навколо кордону з Україною. У цьому контексті він наголосив на потребі співпраці із союзниками в Європі.

У свою чергу естонська прем’єрка Каллас подякувала Польщі за захист зовнішніх кордонів ЄС та НАТО, зазначаючи, що Естонія також практично допомагає свої сусідам захищати кордон. Вона зауважила, що Європа повинна мати спільний план дій у цій ситуації.

Вона звернула увагу на ситуацію поблизу кордонів України, підкреслюючи, що Росія намагатиметься здійснювати екскалацію конфлікту у зручний для неї час.

Як повідомлялося, Моравецький вирушив у європейське турне, аби обговорити з лідерами країн регіону погіршення ситуації через кризу на польсько-білоруському кордоні. Крім Естонії, в неділю він відвідає Литву та Латвію.

Раніше білоруська сторона закликала повністю відновити роботу пункту пропуску Кузниця-Брузги, яку було призупинено Варшавою понад тиждень тому через скупчення в цьому місці мігрантів і спроб прорвати кордон. У цьому місці вже немає мігрантів, білоруські комунальники очистили територію поблизу пункту пропуску від сміття та дров, які було привезено у табір мігрантів біля кордону.

Криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано 35 тисяч спроб нелегально перетнути кордон. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.

З боку Білорусі щодня здійснюються спроби силового прориву кордону великими групами мігрантів за активної підтримки білоруських спецслужб.

Від початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.

Фото: twitter.com/mblaszczak

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-