Сенатори закликали уряд Грузії забезпечити справедливе ставлення до Саакашвілі

Сенатори закликали уряд Грузії забезпечити справедливе ставлення до Саакашвілі

Заява
Укрінформ
Американські сенатори Джин Шахін, Джим Ріш, Рон Джонсон та Бен Кардін оприлюднили спільну заяву із закликом до уряду Грузії забезпечити належне ставлення до ув’язненого експрезидента цієї країни Міхеїла Саакашвілі.

Текст заяви оприлюднений на офіційній Твіттер-стороінці сенаторки Шахін, передає Укрінформ.

«Хоча ми й попереджали, що повернення пана Саакашвілі (до його країни – ред.) погіршить поляризовану політичну ситуацію в Грузії, втім пан Саакашвілі, як і всі ув’язнені, що очікують суду, заслуговує на справедливе та гідне ставлення відповідно до міжнародних стандартів і грузинського законодавства», - наголосили сенатори.

У цьому зв’язку вони закликали уряд Грузії негайно реалізувати рекомендації незалежної медичної групи та забезпечити надання Саакашвілі необхідної медичної допомоги.

«Ми уважно стежимо за процесом судового розгляду та наголошуємо на важливості забезпечення справедливості, прозорості й особистої присутності. Право на справедливий і швидкий судовий розгляд є відмінною рисою будь-якої демократії, і цей випадок не є винятком», - заявили сенатори.

Крім того, американські законодавці закликали офіційний Тбілісі врахувати всю серйозність справи Саакашвілі та звернути увагу на її потенційні наслідки для політичної стабільності Грузії.

«Оскільки ситуація з кожним днем погіршується, зростає ризик прорахунку, який може призвести до серйозного погіршення здоров’я пана Саакашвілі або ще гірше. Така трагедія матиме тривалий негативний вплив на демократичні прагнення Грузії. Ми закликаємо всі сторони діяти в інтересах грузинського народу», - наголошується в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю ув’язненого експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі перевели до реанімації тюремної лікарні. Перед цим політик знепритомнів під час зустрічі з адвокатами, його винесли з кімнати для побачень на ношах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-