Польща знову ініціює зниження ціни на російський газ

Польща знову ініціює зниження ціни на російський газ

Укрінформ
Нафтогазова компанія PGNiG у листі до російського Газпрому ініціює зменшення ціни на газ для Польщі у довгостроковому контракті з огляду на нинішню ситуацію на енергетичному ринку.

Про це інформє у четвер пресслужба PGNiG, передає кореспондент Укрінформу. 

Як зазначається, 28 жовтня польська компанія надіслала листа Газпрому, в якому змінює умови попередньої ініціативи PGNiG від листопада 2020 року про зменшення ціни на газ для Польщі за діючим польсько-російським Ямальським контрактом. Як зауважують у польській компанії, йдеться про зменшення ціни на газ, враховуючи поточну ситуацію на ринку енергоносіїв.

“Останнім часом ми спостерігаємо безпрецедентне зростання цін на природний газ на європейському оптовому ринку. Ця надзвичайна ситуація є підставою для перегляду цінових умов, за якими ми купуємо паливо відповідно до Ямальського контракту. На нашу думку, є можливість знизити ціну на поставлений нам газ”, - вважає голова правління PGNiG Павел Маєвський.

Читайте також: Польська PGNiG попередила Німеччину про загрози запуску Nord Stream 2

У польській компанії розраховують, що нинішня ініціатива перегляду ціни на газ у довгостроковому Ямальському контракті призведе до зниження ціни на російський газ для Польщі вже з 1 листопада цього року.

Так званий Ямальський контракт між Польщею та Росією, що був підписаний в 1996 році і згодом продовжений в 2010 році, передбачає поставки щороку до РП близько 10 млрд кубометрів газу. Згідно з вимушеною формулою "бери або плати" (take-or-pay), яку Газпром нав'язав польській компанії, PGNiG мусить купувати щороку (до кінця 2022 року) не менш ніж 8,7 млрд кубометрів газу. Польща вже задекларувала, що не підписуватиме з Росією новий довгостроковий контракт, а робитиме ставку на власний видобуток, постачання газу з шельфу Норвезького моря газопроводом Baltic Pipe і купівлю скрапленого газу у США та країнах Перської затоки, які постачатимуться до LNG-терміналу у місті Свіноуйсцє.

Читайте також: Польська PGNiG підписала угоду про розвідку газу в Україні

Росія вже знижувала ціну на газ для Польщі у довгостроковому контракті. В 2012 році Газпром погодився на зниження на 10% ціни на газ для PGNiG, що дало змогу закрити розгляд справи в арбітражному суді у Стокгольмі. В 2017 році польська компанія вдруге ініціювала переговори з Газпромом про зниження ціни, сторони не домовилися і справа знову опинилася у Стокгольмському арбітражі. У березні минулого року суд ухвалив рішення на користь Польщі, зобов’язавши російську компанію виплатити PGNiG 1,5 млрд дол. компенсації за отриманий з 2014 року газ за завищеними цінами. У липні 2020 року Газпром погасив цю заборгованість перед польською компанією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-