Концентрація вуглецю в атмосфері Землі досягла рекордно високого рівня - ООН

Концентрація вуглецю в атмосфері Землі досягла рекордно високого рівня - ООН

Укрінформ
Глава Всесвітньої метеорологічної організації ООН (WMO) Петтері Таалас заявив, що концентрація вуглекислого газу (CO2) в атмосфері Землі досягла рекордно високого рівня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє dpa-international

Такий показник є більшим за середнє зростання, зафіксоване впродовж 2011-2020 рр.

Зазначається, що через уповільнення економіки, викликане пандемією коронавірусу, нові викиди фактично скоротилися на 5,6% минулого року. Однак, за даними WMO, це не мало «відчутного впливу на рівень парникових газів в атмосфері та темпи їх зростання».

Новий рівень вуглекислого газу становив 413,2 частки на мільйон, порівняно з 410,7 частки роком раніше. Це зростання на 149% порівняно з доіндустріальним рівнем.

Читайте також: Зміна клімату: ООН занепокоєна планами багатьох країн на видобуток нафти й газу

За словами Тааласа, якщо не будуть реалізовані набагато жорсткіші цілі щодо викидів вуглецю, ніж зараз, світ майже точно не досягне мети Паризької кліматичної угоди щодо обмеження глобального потепління на рівні нижче 2 або навіть 1,5 градуса порівняно з доіндустріальним рівнем.

Читайте також: Україна очікує фінансування з фонду скорочення викидів вуглецю – Шмигаль

Як повідомлялося, з 31 жовтня по 12 листопада 2021 року в Глазго відбудеться 26-та Конференція сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату – COP26. Українську делегацію очолить Президент Володимир Зеленський.

Фото: akcent.org.ua 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-