В ЄС не поступляться Польщі через скандальне рішення Конституційного трибуналу

В ЄС не поступляться Польщі через скандальне рішення Конституційного трибуналу

Заява
Укрінформ
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила занепокоєння у зв’язку із рішенням Конституційного трибуналу Польщі, яким рішення Суду ЄС щодо трансформацій у судовій системі Польщі визнаються такими, що «порушують принцип пріоритету Конституції Польщі».

Її заява оприлюднена на сайті Єврокомісії, передає Укрінформ.  

«Наші Угоди є дуже чіткими. Всі рішення Європейського суду є зобов’язуючими для влади в усіх країнах-членах, зокрема й для національних судів. Законодавство ЄС має пріоритет над національним законом, включаючи конституційні положення. Це те, під чим підписалися всі країни - члени Європейського Союзу. Ми будемо використовувати всі повноваження, які маємо відповідно до Угод ЄС, аби забезпечити це», - наголосила фон дер Ляєн.

Вона висловила глибоке занепокоєння рішенням Конституційного трибуналу Польщі та дала доручення відповідним службам Єврокомісії дослідити ситуацію «ретельно та швидко».

«ЄС є спільнотою цінностей та законів. Це те, що тримає Євросоюз і робить його сильним. Ми будемо дотримуватися основоположних принципів правового порядку Євросоюзу. На це розраховують 450 мільйонів європейців», - заявила президент Єврокомісії.

Читайте також: Польща–Євросоюз: Судова конфронтація і привид Polexit

Вона наголосила, що пріоритетом Єврокомісії є захист прав громадян Польщі, щоб вони могли скористатися всіма перевагами членства країни в Євросоюзі, як і всі інші громадяни ЄС.

«Громадяни ЄС, як і компанії, що ведуть бізнес у Польщі, мають отримати правову впевненість, що правила ЄС, включаючи ухвали Європейського суду, повною мірою виконуються у Польщі», - сказала фон дер Ляєн.

Президент Європейського Парламенту Девід Сассолі під час виступу на молодіжному форумі у Страсбурзі наголосив, що ЄС не може дозволити жодній з країн-членів порушувати фундаментальні закони та угоди Співтовариства.

Як передає Укрінформ, про це заявив Сассолі у зв’язку із рішенням Конституційного трибуналу «Дивлячись вперед, ми маємо думати про майбутнє нашого європейського проєкту, про більш справедливе, більш інклюзивне та більш заможне суспільство, про продовження життя відповідно до наших цінностей свободи і миру на нашому континенті. Я знаю, що деякі країни в цей момент підривають ЄС, ми сподіваємося і бажаємо, щоб вони переглянули деякі власні позиції. Ми не можемо дозволити будь-якій країні нашої Європи порушувати фундаментальні закони та наші угоди, і ми у цьому не будемо поступатися», - цитує Сассолі  сайт ЄП

Як повідомлялося, правовий спір між Польщею і Єврокомісією триває з 2017 року. Він розпочався після ухвалення в РП закону про устрій судів загальної юрисдикції та надання міністру юстиції надмірних прав щодо продовження роботи суддів після досягнення ними пенсійного віку.

7 жовтня Конституційний трибунал Польщі оприлюднив рішення, яким визнав положення Договору про Європейський Союз щодо засад верховенства права ЄС і принципу лояльної співпраці країн Євроспільноти такими, що не відповідають Конституції.

Фото: ЕРА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-