Фінляндія заявляє про зростання активності спецслужб Росії та Китаю

Фінляндія заявляє про зростання активності спецслужб Росії та Китаю

Укрінформ
У свіжому звіті фінської Поліції безпеки SUPO зазначається, що Фінляндія і фіни регулярно стають об'єктами широкомасштабної нелегальної розвідувальної діяльності з боку Росії та Китаю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yle.

За словами начальника SUPO Антті Пелттарі, в умовах погіршення відносин між державами особливо авторитарні держави відчувають необхідність у розвідувальній інформації. Розвідки іноземних держав виявляють інтерес до підготовки значущих політичних рішень. Також їх цікавлять ставлення Фінляндії до НАТО, питання арктичних територій, а також навички і технології в сфері кібербезпеки.

За інформацією SUPO, рівень загрози кібершпіонажу не знизиться протягом найближчих п'яти років.

«На ситуацію впливає погіршення відносин між державами. Загострюється обстановка в усьому світі. У цих умовах особливо авторитарні держави відчувають необхідність у розвідувальній інформації. За нашими оцінками, в Фінляндії триває широкомасштабна діяльність іноземних розвідок. Фінляндія цікавить, головним чином, Китай і Росію. Невеликі країни теж ведуть розвідку, але їх діяльність сконцентрована насамперед на вихідцях з цих країн», - сказав начальник SUPO Антті Пелттарі.

Читайте також: У Швеції чоловіку дали три роки тюрми – продавав Росії секретну інформацію

Також у доповіді зазначається, що загрозу для безпеки Фінляндії становить кіберзлочинність. Через комп'ютерні мережі можна паралізувати, наприклад, роботу комунальних служб і лікарень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-