Україна має залишатися країною-транзитером – кандидат у канцлери ФРН Шольц

Україна має залишатися країною-транзитером – кандидат у канцлери ФРН Шольц

Укрінформ
Новий уряд ФРН подбає про те, щоб Україна залишалась країною-транзитером газу, щоб Росія дотримувалась зобов’язань, які вона дала під час переговорів щодо добудови газогону «Північний потік-2».

Про це заявив кандидат у канцлери від Соціал-демократичної партії Німеччини Олаф Шольц на зустрічі з журналістами в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Політик нагадав, що газопровід добудований. «Зараз йдеться про те, щоб всі подбали про те, щоб гарантії, які пов’язані з цим проєктом, були також акцептовані всіма. До гарантій належить те, щоб Україна залишалась транзитною державою і щоб ми подбали про те, щоб забезпечення газом деяких країн Східної Європи, наприклад, не було поставлено під загрозу з боку Росії, якщо вона скаже, що не хоче більше обслуговувати цю структуру (ГТС – ред). Ми маємо це на увазі абсолютно серйозно і будемо прихильні цього», - підкреслив політик.

Німеччина, за його словами, вважає за важливе налагодження доброго співробітництва між ЄС з країнами-сусідами. До цього, додав Шольц, належить також визнання можливості подальших кроків щодо євроінтеграції інших країн за умови виконання ними відомих критеріїв.

Особливо політик наголосив на тому, що «для добрих економічних відносин», зокрема, з Росією, важливо дотримання принципу недоторканості кордонів, дотримання принципів ОБСЄ.

Першим пунктом для німецької політики, за словами Шольца, буде формування сильного та більш суверенного ЄС. Все, що буде робити Берлін у зовнішньополітичній галузі наступними роками, за його словами, буде спиратися на спільну позицію Євросоюзу.

Шольц також відзначив важливість добрих відносин зі США, зміцнення трансатлантичних відносин. Він також зауважив про необхідність демократичним країнам співпрацювати, навіть за наявності у них суперечностей, в умовах, коли світ стає більш небезпечним.

Міжнародні партнери мають покладатися на те, що в зовнішній політиці ФРН буде збережена послідовність, підкреслив можливий майбутній канцлер Німеччини.

Читайте також: Кількість депутатів Бундестагу сягне рекордних 735

Нагадаємо, на парламентських виборах, які пройшли в Німеччині 26 вересня з невеликою перевагою перемогла Соціал-демократична партія. Наразі попереду коаліційні перемовини та утворення уряду. Шольц сподівається, що сформувати уряд вдасться до Різдва та не сумнівається, що очолить його.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-