Молдова в ООН закликала Росію вивести війська з Придністров'я

Молдова в ООН закликала Росію вивести війська з Придністров'я

Укрінформ
Молдова вимагає від Росії вивести війська, озброєння та боєприпаси з території Придністровського регіону республіки.

Про це заявила президент Молдови Мая Санду на 76-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає кореспондент Укрінформу.

"У дусі конституційного нейтралітету Молдови та міжнародного права я також хотіла би повторити, що наша позиція щодо повного та беззастережного виведення російських військ залишається незмінною. Це включає вивезення або знищення боєприпасів зі складів у Колбасній, які становлять загрозу безпеці та навколишньому середовищу регіону загалом. Ми розраховуємо на підтримку міжнародної спільноти у цьому", - наголосила Санду.

Читайте також: Байден відзначив внесок громадян Білорусі й Молдови у боротьбу за демократію

Вона запевнила, що Республіка Молдова залишається твердою прихильницею мирного та політичного врегулювання конфлікту в Придністровському регіоні "на основі суверенітету та територіальної цілісності Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів".

Президент Молдови також висловила занепокоєння з приводу погіршенням безпекової ситуації в Чорноморського регіоні.

Як повідомлялось, згідно із законодавством Молдови, Придністров'я має статус автономного територіального утворення з особливим правовим статусом. Його незалежності не визнає жодна країна-член ООН.

Читайте також: РФ таки відкрила виборчі дільниці у Придністров'ї попри прохання Молдови не робити цього

На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року РФ зобов'язалася вивести до кінця 2002 року з території Придністров'я свою групу військ і боєприпаси (на складах у селі Колбасна Рибницького району зберігаються понад 20 тисяч тонн боєприпасів), але це так і не було зроблено.

В травні 2017 року Конституційний суд Молдови ухвалив, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-